Bu gün milli və bəşəri dəyərlərə söykənən müdrikliyi, insanlığa qarşı mərhəmət və humanizmi ilə seçilən müasir Azərbaycan qadınını bütün dünyada ləyaqətlə təmsil edən Heydər Əliyev Fondunun Prezidenti, YUNESKO və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri Mehriban xanım Əliyevanın doğum günüdür.
Yüksək təşkilatçılıq və idarəetmə bacarığı, cəsarəti və mübarizliyi ilə seçilən Mehriban xanım üçün insanların hörmət və sevgisini qazanmaq ən böyük mükafatdır.
Öz xeyirxahlığı və insansevərliyi sayəsində həm milli, həm də beynəlxalq səviyyədə milyonlarla insan üçün örnək olan parlaq bir şəxsiyyət kimi böyük hörmət və nüfuz qazanmış Mehriban xanımı, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidentini bu münasibətlə ürəkdən təbrik edir, şərəfli və məsuliyyətli işində uğurlar arzulayırıq.

Today is Mehriban Aliyeva's birthday
Today is the birthday of Mehriban Aliyeva, President of the Heydar Aliyev Foundation, UNESCO and ISESCO Goodwill Ambassador, who is the personification of a modern Azerbaijani woman, distinguished by wisdom, compassion and humanism based on national and universal values.
Possessing high organizational and managerial abilities, Mehriban Aliyeva has won great respect and love of the Azerbaijani people.
We sincerely congratulate Mehriban Aliyeva, the First Vice-President of the Republic of Azerbaijan, a personality who is a role model for millions of people both nationally and internationally, and wish her success in her responsible activities!