Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Türkiyə Respublikasının Ailə və Sosial Xidmətlər naziri ilə görüşüb
İyulun 19-da Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova ölkəmizdə səfərdə olan Türkiyə Respublikasının Ailə və Sosial Xidmətlər naziri Deya Yanıkın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Parlamentin sədri qonaqları salamlayaraq, ikitərəfli əlaqələrimizin inkişafında qarşılıqlı səfərlərin əhəmiyyətini vurğulayıb. Spiker ölkələrimiz arasında münasibətlərin Prezident İlham Əliyevin ifadə etdiyi kimi, dünya siyasi sistemində alternativi olmadığını söyləyib. Qeyd edilib ki, qardaşlıq və dostluq münasibətlərimiz günbəgün möhkəmlənir və genişlənir. Hər iki ölkə prezidentləri arasındakı dostluq münasibətləri dövlətlərarası əlaqələrin inkişafına da öz müsbət təsirini göstərməkdədir.

Chair of Milli Majlis Sahiba Gafarova meets Minister for Family and Social Services of the Republic of Turkiye
20 July 2022
Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova had a meeting with the visiting Turkish delegation led by the Minister for Family and Social Services of the Republic of Turkiye Derya Yanık on 19 July.
Having greeted the guests, Mrs Gafarova talked about the importance of reciprocal visits for the progress of the bilateral relations, which, as President Ilham Aliyev of Azerbaijan has said, have no analogues within the global political system. The two-way friendship and fraternity grow and become broader each day while the relationship of the two presidents bearing positively on the observable progress of the inter-state connexions, according to Mrs Gafarova