Dövlət Komitəsinin sədri İsmayıllı rayonunda vətəndaşları qəbul edib
1 iyul 2022-ci il tarixində Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova İsmayıllı rayon Heydər Əliyev Mərkəzində vətəndaşları qəbul edib. Qəbulda İsmayıllı və Ağsu rayon sakinlərinin ərizə, müraciət və təkliflərinə baxılıb.
Qəbuldan əvvəl Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin abidəsi ziyarət edilib. Abidə önünə gül dəstələri qoyulub, Ulu öndərin xatirəsi ehtiramla yad olunub.
Qəbulda iştirak edən vətəndaşların müraciətləri aliment, məişət zorakılığı, ünvanlı sosial yardım, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların müalicəsi, qəyyumluğun təyin olunması və bir sıra digər məsələlərlə bağlı olub.
Vətəndaşların Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə dinlənilib, ərizələri qəbul edilərək, müvafiq tədbirlərin görülməsi ilə bağlı tapşırıqlar verilib. Qəbulda psixoloji dəstəklə bağlı olan müraciətlər Komitənin İsmayıllı Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinə yönəldilib

Chairperson of the State Committee received residents of Ismayilli region
On 1st July 2022 the Chairperson of the State Committee Mrs.Bahar Muradova received citizens at the Heydar Aliyev Centre in Ismayilli region. During the reception the appeals from residents of Ismayilli and Agsu districts were considered. In general, citizens' enquiries concerned alimony, domestic violence, social assistance, treatment of disabled children, guardianship appointments and other issues.
Citizens' appeals falling within the competence of the State Committee were examined with the participation of the relevant divisions of the Committee and instructions were given to take appropriate measures to resolve these appeals.
Requests related to psychological support at the reception were forwarded to the Committee's Ismayilli Child and Family Support Centre.