26 İyun – Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri Günü münasibətilə regionlarda tədbirlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Hacıqabul, Goranboy və Göygöl Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən 26 İyun – Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri Günü münasibətilə tədbirlər keçirilib.
Hacıqabul və Goranboy UADM-də təşkil olunmuş tədbirdə Vətən müharibəsinin iştirakçıları, rayon idarə və müəssisələrinin əməkdaşları, ictimaiyyət nümayəndələri, mərkəzlərin benefisiarları olan uşaqlar iştirak ediblər.
Tədbirlərdə çıxış edən natiqlər Silahlı Qüvvələrin yaranması tarixindən, ordumuzun keçdiyi şərəfli yoldan danışıblar. Qazilər Azərbaycan Ordusunun qazandığı şanlı qələbədən, əsgər və zabitlərin döyüşdə göstərdiyi qəhrəmanlıqlardan söhbət açıb, şəhidlərimizin şərəfli ömür yolunun gələcək nəsillər üçün hər zaman örnək olacağını diqqətə çatdırıblar.

On the occasion of June 26 - Armed Forces Day of Azerbaijan Republic, activities were held in the regions
On the occasion of June 26, the Armed Forces Day of the Republic of Azerbaijan, events were held in Gadjigabul, Goranboy and Goygol Child and Family Support Centers under the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
The events were attended by war veterans, employees of district departments and institutions, public officials, and beneficiary families of the Centers.
Presenters at the events spoke about the history of the Armed Forces and the glorious path of our army. The veterans told about the heroism shown by soldiers and military officers during the II Patriotic War, noting that the heroic life of our martyrs will always be an example for our future generations.