Regionlarda müharibədən sonrakı dövrdə əhali arasında psixososial dəstəyin göstərilməsi layihəsi davam edir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən Uşaqlara dair Strategiyanın həyata keçirilməsi üzrə 2020–2025-ci illər üçün Fəaliyyət Planına müvafiq olaraq, Ermənistanın təcavüzü nəticəsində əziyyət çəkən ailələrin uşaqlarına sosial və psixoloji dəstək göstərilməsi istiqamətində tədbirlərin gücləndirilməsi məqsədilə “Postmüharibə dövründə uşaqlar və şəhid ailələrinə psixososial dəstək” layihəsi həyata keçirilir.
Həyata keçirilən layihədə Ağdam rayonunun Xındırıstan kəndindən və Goranboy rayonunun Qızılhacılı qəsəbəsindən olan 6-16 yaşlı uşaqlar iştirak edib. Layihə psixoloji treninq formatında psixoloqların iştirakı ilə həyata keçirilib. Treninq zamanı tətbiq olunan metodikalar, çalışmalar və aktiv oyunlar uşaqlarda özünüqiymətləndirmənin yüksəldilməsinə, ünsiyyət qurmaq və özünüifadə etmək bacarıqlarının artırılmasına müsbət təsir edib.

The project of providing psychosocial support to the population in the post-war period in the regions
In accordance with the Action Plan for 2020-2025 on the implementation of the Strategy for Children, the State Committee for Family, Women and Children Affairs, in order to strengthen measures to provide social and psychological support to children of families affected by Armenian aggression "Psychosocial support for Children and martyrs families in the postwar period” project is being implemented.
Children aged 6-16 from Khindiristan village of Aghdam region and Gizilhajili settlement of Goranboy region took part in the project. The project was implemented in the format of psychological training with the participation of psychologists. The methodologies, exercises and active games had a positive effect on raising children's self-esteem, communication and self-expression skills during the training.