Post müharibə dövründə psixo-sosial işin aparılması məqsədilə start verilmiş layihə çərçivəsində tədbirlər davam etdirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən post müharibə dövründə işğaldan azad olunmuş ərazilərə yaxın bölgələrdə qazi və şəhid ailələri, həmçinin uşaqlarla psixo-sosial işin aparılması, müharibədən zərər çəkmiş, böhran vəziyyətində olan uşaq və ailələrin psixi sağlamlığını möhkəmləndirmək, cəmiyyətə inteqrasiyasını sürətləndirmək, fəaliyyət qabiliyyətini yüksəltmək məqsədi ilə start verilmiş növbəti layihə çərçivəsində tədbirlər Goranboy rayonunda davam etdirilir.
Komitənin Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin sosial işçiləri və layihəyə cəlb edilmiş mütəxəssislər tərəfindən rayonun Qızılhacılı qəsəbə 2 saylı tam orta məktəbinin 6-16 yaş qrupundan olan 50 nəfər şagirdinə ilkin psixososial qiymətləndirilmə əsasında yaş qruplarına müvafiq olaraq fərdi və qrup terapiyası, inkişafetdirici məşğələlər, psixoloji treninqlər, musiqili-əyləncəli və interaktiv oyunlar təşkil olunub.

Measures are being taken within the project launched to carry out psycho-social work during the post-war period
Conducting psycho-social work by the State Committee for Family, Women and Children Affairs with families of veterans and martyrs, as well as children in the areas liberated during the post-war occupation, strengthening the mental health of war-affected children and families, accelerating their integration into society; Measures are being taken in Goranboy region within the next project launched to increase operational capacity.
Social workers of the Committee's Goranboy Child and Family Support Center and specialists involved in the project provided individual and group therapy, developmental trainings, and psychological trainings to 50 students of 6-16 age groups of Gizilhajili settlement secondary school No. 2 on the basis of initial psychosocial assessment. , individual and group therapy, developmental classes, psychological trainings, musical-entertaining and interactive games were organized according to their age groups.