“İnsan alveri və məcburi əməyə YOX deyək!” adlı layihə davam edir
“Azərbaycan Respublikasında insan alverinə qarşı mübarizəyə dair 2020─2024-cü illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”nın həyata keçirilməsi üzrə Tədbirlər Planına uyğun olaraq 19 may 2022-ci il tarixində “İnsan alveri və məcburi əməyə YOX deyək!” adlı layihə çərçivəsində növbəti tədbir keçirilib. Tədbir Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələrinin iştirakı ilə baş tutub.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ailə problemləri şöbəsinin əməkdaşı Rafiq Mahmudov “İnsan alveri və məcburi əmək: özünüzü necə qoruya bilərsiniz” adlı təqdimatla tədbirdə çıxış edib.
Eyni zamanda tədbirdə Dövlət Komitəsinin insan alveri ilə mübarizə istiqamətində həyata keçirdiyi tədbirlər haqqında məlumat verilib və tədbir iştirakçılarına “Azərbaycan ailəsi” film festivalına təqdim edilmiş “Satılmış həyat” filmi nümayiş etdirilib.

The project entitled "Stop human trafficking and forced labor!" is underway
On May 19, 2022, the next event within the project "Stop human trafficking and forced labor!" was held in accordance with the Actions Plans for the implementation of the "National Action Plan to Combat Human Trafficking in the Republic of Azerbaijan for 2020-2024". The event was attended by students of Western Caspian University.
Mr.Rafig Mahmudov, an employee of the Family Issues Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, made a presentation on "Human trafficking and forced labor: how you can protect yourself."
At the same time, information was provided on the measures taken by the State Committee to combat human trafficking, and the participants were shown the film "Sold Life" presented at the "Azerbaijan Family" film festival.