“Hüquqlarımızı tanıyaq” mövzusunda onlayn görüş keçiriləcək
20 may 2022-ci il tarixində saat 12:00-da Komitənin rəsmi facebook səhifəsi üzərindən “Hüquqlarımızı tanıyaq” mövzusunda onlayn görüş keçiriləcək.
Görüşdə mütəxəssis qismində Vəkillər Kollegiyasının üzvü, Hüquq və insan haqları institutunun doktorantı vəkil Banu Quliyeva çıxış edəcək.
Qeyd edək ki, görüşün məqsədi ailə hüquqlarında əksər məsələlərin, o cümlədən nikahın maddi və formal şərtləri, ailə daxili əmlak münasibətləri, nikaha xitam verilməsi, aliment öhdəlikləri, digər məsələləri tənzimləyən hüquq normaları ilə cəmiyyətin maariflənməsidir.

An online meeting on "Recognizing our rights"
On May 20, 2022, at 12:00, an online meeting on "Recognizing our rights" will be held on the official Facebook page of the Committee.
Mrs. Banu Guliyeva, a member of the Bar Association and a doctoral student at the Institute of Law and Human Rights, will speak at the meeting as an expert.
It should be noted that the purpose of the meeting is to educate the public mostly on issues about family law, including the material and formal conditions of marriage, family property relations, divorce, alimony obligations, and other legal issues.