"Məktəblinin dostu" layihəsi davam edir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Bakı şəhəri 313 nömrəli tam orta məktəbində "Məktəblinin dostu" layihəsi çərçivəsində "Ailə dəyərləri və ənənələr" mövzusunda təlim keçirilib.
Təlimdə Dövlət Komitəsinin Ailə Problemləri şöbəsinin məsləhətçisi Nərgiz Sədrəddinbəyli tərəfindən iştirakçılara təlim keçirilib.Təlimdə məktəbin müəllim heyəti, şagirdlər və valideynlər iştirak edib.
Təlim zamanı iştirakçılara mövzu ilə əlaqədar ətraflı məlumat verilib, “Ailə nədir?”, “Ailə dəyərlərinin uşaqlara aşılanmasında valideyn və müəllimlərin rolu”, “Azərbaycan dövlətinin ailə siyasəti” mövzularında müzakirələr davam edib.

The "Schoolboy's Friend" project continues
The State Committee for Family, Women and Children Affairs organized training on "Family values and traditions" within the "Schoolboy's Friend" project at Baku Secondary School No. 313.
The training was conducted by Nargiz Sadraddinbeyli, Adviser of the Family Problems Department of the State Committee. The training was attended by teachers, students and parents.
During the training, the participants were given detailed information on the topic, discussions continued on the topics such as "What is the family?", "The role of parents and teachers in instilling family values in children", "Family policy of the Azerbaijani state."