Komitə tərəfindən İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi ilə bağlı elan edilmiş müsabiqənin test imtahanı keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 29 iyul tarixli, 268 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi, attestatın qüvvədəolma müddətinin dayandırılması və ya ona xitam verilməsi, ekspertlərin və ekspert təşkilatlarının reyestrinin aparılması və onların fəaliyyətinə nəzarət Qaydaları”nın 2.19-cu bəndinə əsasən, 12 yanvar 2022-ci il tarixində Komitənin rəsmi internet informasiya ehtiyatında informasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə keçiriləcək müsabiqəyə sənəd qəbulu elanı və “Müsabiqə proqramı” yerləşdirilmişdir.
Elan üzrə 1 ekspert təşkilatı tərəfindən 3 namizədin müsabiqədə iştirakı ilə bağlı Komitəyə müraciət daxil olmuşdur.
Qaydaların 2.1.-2.7.-ci bəndlərinə əsasən, təqdim olunmuş sənədlərə Komitə tərəfindən baxılaraq, namizədlərin müsabiqəyə buraxılması haqqında qərar qəbul edilmişdir.
İki mərhələdən ibarət olan müsabiqənin test imtahanı 11 may 2022-ci il tarixində, saat 11:00-da Komitənin Akt zalında (ünvan: Ü.Hacıbəyli 80, Hökümət Evi, IV qapı) keçiriləcək.
Nəzərinizə çatdırırıq ki, Komitənin 12 yanvar 2022-ci il tarixli elanı üzrə sənəd qəbuluna son verilmişdir. Müsabiqəyə sənəd qəbulu ilə bağlı növbəti elan tezliklə Komitənin rəsmi internet informasiya ehtiyatında yerləşdiriləcəkdir.

The test exam of the competition announced by the Committee will be held for the issuance of qualification certificates to experts on the age classification of information products
On January 12, 2022, According to paragraph 2.19 of the "Rules for issuing qualification certificates to experts on age classification of information products, suspension or termination of the validity of the certificate, maintenance of the register of experts and expert organizations and control over their activities" approved by the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated July 29, 2020, No. 268, in the official Internet information resource of the Committee, the announcement of acceptance of documents and the "Competition Program" were placed for the competition to be held in order to issue a qualification certificate to the experts on age classification of information products.
The Committee received an appeal from 1 expert organization on the participation of 3 candidates in the competition.
Pursuant to paragraphs 2.1.-2.7 of the Rules, the submitted documents were considered by the Committee and a decision was made to admit the candidates to the competition.
The test exam of the two-stage competition will be held on May 11, 2022, at 11:00 in the Assembly Hall of the Committee (address: U.Hajibeyli 80, Government House, IV door).
We would like to inform you that the adoption of the document on the announcement of the Committee dated January 12, 2022 has been terminated. The next announcement on admission to the competition will soon be posted on the official website of the Committee