Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Kürdəmir, Ucar və Zərdab sakinlərini qəbul edib
Prezident İlham Əliyevin tapşırığına uyğun olaraq, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri tərəfindən bölgələrdə vətəndaşların qəbulu keçirilir, onların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətlərinin həlli ilə bağlı müvafiq tədbirlər görülür.
29 aprel 2022-ci il tarixində Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Zərdab rayon Heydər Əliyev Mərkəzində vətəndaşları qəbul edib. Qəbulda Kürdəmir, Ucar və Zərdab rayon sakinlərinin ərizə, müraciət və təkliflərinə baxılıb.
Qəbuldan əvvəl Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin abidəsi ziyarət edilib. Abidə önünə gül dəstələri qoyulub, Ulu öndərin xatirəsi ehtiramla yad olunub.
Qəbulda iştirak edən vətəndaşların müraciətləri sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların müalicəsi, erkən nikah və boşanmalardan yaranan problemlərə, imkansız ailələrin müvafiq istiqamətdə təminatı, uşaq hüquqlarının müdafiəsi kimi məsələlərlə bağlı olub.
Vətəndaşların Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə araşdırılaraq cavablandırılıb, müvafiq tədbirlərin görülməsi ilə bağlı tapşırıqlar verilib. Qeyd edək ki, Komitənin səlahiyyətlərinə aid olmayan bəzi vətəndaş ərizələri aidiyyəti üzrə göndəriləcək.

Mrs. Bahar Muradova, Chair of the State Committee received residents of Kurdamir, Ujar and Zardab
In accordance with the instructions of President Ilham Aliyev, the heads of central executive authorities receive citizens in the regions and take appropriate measures to address their appeals on various issues.
On April 29, 2022, Mrs. Bahar Muradova, Chair of the State Committee received citizens at the Heydar Aliyev Center in the Zardab district. Applications, appeals and proposals of residents of Kurdamir, Ujar and Zardab districts were considered at the reception.
The monument of the national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev was visited before the reception. Flowers were laid in front of the monument and the memory of the great leader was honored.
The appeals of the citizens participating in the reception were related to the treatment of children with disabilities, problems arising from early marriages and divorces, providing appropriate assistance to families in need, and protection of children's rights.
Appeals of citizens within the competence of the State Committee were investigated and answered with the participation of officials of the relevant structural units of the Committee, and instructions were given to take appropriate measures. It should be noted that some citizens' applications that do not fall within the competence of the Committee will be sent accordingly.