“Həyatının memarı Sən özünsən” layihəsi çərçivəsində növbəti onlayn tədbir keçirilib
21 aprel 2022-ci il tarixdə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçığı, Səhiyyə Nazirliyinin və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə “Həyatının memarı Sən özünsən ” layihəsi çərçivəsində Bərdə Peşə liseyinin tələbələri üçün onlayn tədbir keçirilib.
Tədbirdə Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Nailə İbrahimova “Sağlam həyat tərzi, yoxsa ziyanlı vərdişlər? Seçim sizindir” adlı təqdimatla çıxış edib. O, gənclərin sağlam nəsil kimi formalaşdırılması istiqamətində Komitə tərəfindən mütəmadi olaraq həyata keçirilən maarifləndirmə tədbirlərindən, sağlam həyat tərzinin əhəmiyyəti və gənclərin asudə vaxtının səmərəli təşkilinin vacibliyindən danışıb.
Səhiyyə Nazirliyinin İctimai Səhiyyə və İslahatlar Mərkəzinın həkim-metodisti Ülkər Camalova “Zərərli vərdişlər və narkomaniya ilə mübarizə” adlı təqdimatla çıxış edərək, zərərli vərdişlərin fəsadlarından, insan sağlamlığına və həyatına mənfi təsirlərindən danışaraq, iştirakçılara geniş məlumat verib.

Another online event was held as part of the project "You are the creator of your life"
On April 21, 2022 an online event was organized for the students of Barda vocational school as part of the project "You are the creator of your life", organized by the State Committee for Family, Women and Children Affairs with the support of the Ministry of Health and the Ministry of Education.
At the event, a representative of the State Committee spoke about regular awareness-raising events held by the Committee to educate young people about healthy lifestyles and the importance of effective organization of leisure time.
The methodologist of the Center for Public Health and Reform of the Ministry of Health, made a presentation on " The fight against bad habits and drug addiction," and spoke about the consequences of bad habits and their negative impact on health.