Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Türkiyədə rəsmi səfərdədir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Türkiyə Respublikasının Ailə və Sosial Xidmətlər naziri Dərya Yanıkın dəvəti ilə Türkiyədə rəsmi səfərdədir.
Qarşılıqlı təcrübə və əməkdaşlıq əlaqələrinin möhkəmləndirilməsi məqsədilə təşkil olunan və 22 aprel tarixinədək davam edəcək səfər çərçivəsində müxtəlif görüşlərin keçirilməsi və təcrübə mübadiləsinin aparılması nəzərdə tutulub.
Səfərin ilk günündə Bahar Muradovanın rəhbərliyi ilə nümayəndə heyəti Türkiyə Respublikasının banisi Mustafa Kamal Atatürkün məzarı - Anıtqəbir" mavzoleyini, eləcə də Ulu öndər Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edərək, dahi şəxsiyyətlərin əziz xatirəsini yad edib, abidə önünə əklil qoyublar.

Mrs. Bahar Muradova, Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs is on an official visit to Turkey at the invitation of Mrs. Darya Yanik, the Minister of Family and Social Services of the Republic of Turkey
The visit, organized to strengthen mutual experience and cooperation, will last until April 22 and will include various meetings and the exchange of experiences.
On the first day of the visit, the delegation led by Mrs. Bahar Muradova visited the mausoleum of the founder of the Turkish Republic Mustafa Kemal Ataturk - the “Anitkabir” Mausoleum, as well as the monument of national leader Heydar Aliyev.