Regionlarda Dünya Autizm Məlumatlandırma Günü ilə bağlı tədbirlər davam etdirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Goranboy, Qəbələ, Saatlı, Şüvəlan və Zaqatala Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən 2 Aprel Dünya Autizm Məlumatlandırma Günü ilə əlaqədar tədbirlər həyata keçirilib.
Tədbirlərdə mərkəzlərin xidmətlərindən bəhrələnən xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar, o cümlədən autizm sindromlu uşaqlar və onların valideynləri, könüllülər iştirak ediblər.
İştirakçılara məlumat verilib ki, bu günün qeyd edilməsində məqsəd autizm spektr pozuntusu olan şəxslərə kömək etmək və onlar üçün cəmiyyətdə bütün səviyyələrdə bərabər imkanların yaradılması, inklüziv təhsilə, sosial xidmətlərə çıxışın əlçatanlığına nail olmaqdır.

Events dedicated to World Autism Awareness Day in the regions
The Goranboy, Gabala, Saatli, Shuvalan and Zagatala Child and Family Support Centers (UADM) of the State Committee for Family, Women and Children Affairs held events on April 2, World Autism Awareness Day.
The events were attended by children with special needs who benefit from the services of the centers, including children with autism and their parents, as well as volunteers.
Participants were informed that the purpose of celebrating this day is to help people with autism spectrum disorders and create equal opportunities for them at all levels of society, to achieve access to inclusive education and access to social services.