Bahar Muradova bir sıra QHT rəhbəri ilə görüşüb
6 aprel 2022-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova "Təmiz Dünya" Qadınlara Yardım İB-nin sədri Mehriban Zeynalova, Azərbaycan Uşaqları İB-nin sədri Kəmalə Ağazadə və “Gəncə Regional Qadın Mərkəzi” İB-nin sədri Məleykə Əlizadə ilə görüşüb.
Görüşdə Komitənin fəaliyyət istiqamətləri ilə bağlı mümkün əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub və birgə fəaliyyət imkanlarının genişləndirilməsi ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Müzakirə zamanı vətəndaş cəmiyyəti institutlarının Komitənin Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri, Resurs Mərkəzləri, o cümlədən Komitə yanında İctimai Şura ilə müxtəlif layihələrdə iştirak edərək, çətin şəraitdə olan vətəndaşların problemlərinin həllinə birgə erkən müdaxiləyə dair təkliflər səsləndirilib.
Sonda Komitə sədri Bahar Muradova təşəbbüsə görə təşəkkürünü bildirərək, bu görüşün birgə fəaliyyətin daha səmərəli təşkil olunmasına töhfə verəcəyinə inamını ifadə edib.

Mrs. Bahar Muradova met with the heads of a number of NGOs
On April 6, 2022, Mrs. Bahar Muradova, Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs met with Mrs. Mehriban Zeynalova, Chair of the "Clean World" Women's Aid PU, Mrs.Kamala Agazadeh, Chair of the Azerbaijan Children's PU and Mrs. Maleyka Alizade Chair of the "Ganja Regional Women's Center".
At the meeting, they discussed possible issues of cooperation in the activities of the Committee and exchanged views on expanding opportunities for joint activities. During the discussion, proposals on joint early intervention of civil society institutions in solving the problems of citizens in difficult situations were discussed, participating in various projects with the Committee's Child and Family Support Centers, Resource Centers, as well as the Public Council under the Committee.
In conclusion, Mrs. Bahar Muradova, the Chair of the Committee thanked for the initiative and expressed confidence that this meeting will contribute to a more effective organization of joint activities.