Dövlət Komitəsinin “Ailələrimizi tanıyaq” layihəsinin bu dəfəki qonaqları Əliyevlər ailəsidir
“Torpağa bağlı və torpaq sevən, torpağı əkib-becərməyin bütün sirlərini bilən sadə bir kənd adamıyam. Övladlarıma öyrədirəm ki, insan gərək hər bir çətinliyə dözsün, əməyi sevsin, hər zəhmətə qatlaşsın.” – bu sözləri uzunömürlü ailənin başçısı Qaraş Əliyev demişdi.
Dövlət Komitəsinin “Ailələrimizi tanıyaq” layihəsinin bu dəfəki qonaqları Yardımlı rayonun Dağüzü kənd sakinləri Əliyevlər ailəsidir.
Əliyevlər ailəsinin təməli, kənd sakinləri Qaraş Burcəli oğlu Əliyev və Gülqız Əhəd qızı Abdulova arasında 10 yanvar 1960-ci ildə Yardımlı rayonunda bağlanmış nikah əsasında qoyulmuşdur.
Ailənin başçısı Qaraş baba 20 avqust 1937-ci ildə Yardımlı rayonunun Dağqüzü kəndində anadan olmuş, uzun illər kənddə elektrik montyoru işləmiş, təqaüdçü olmuşdur. Ailənin xanımı Gülqız Əhəd qızı Abdulova isə 12 fevral 1940-cı ildə Yardımlı rayonunda anadan olmuşdur. O, əmək fəaliyyətinə kalxozda tütünçü olaraq başlamış, daha sonra uzun illər Yardımlı rayonunda Xalçaçılıq sexində xalçaçı işləmişdir. Hal-hazırda təqaüdçüdür.

The guests of the State Committee's "Let's get to know our families" project were the Aliyevs family
“I am a simple villager who loves his motherland, who cares about it, and who knows all the secrets of cultivating the land. I teach my children that a person should endure every hardship, love work and work hard. ” - These words were said by the head of the long-lived family Garash Aliyev.
This time the guests of the "Let's get to know our families" project of the State Committee are the Aliyevs family, residents of Daguzu village of Yardimli region.
The roots of the Aliyevs family were laid on the marriage between the villagers Garash Burjali oglu Aliyev and Gulgiz Ahad Abdulova sine January 10, 1960 in Yardimli district. The head of the family Mr. Garash was born on August 20, 1937 in Dagguzu village of Yardimli region, worked as an electrician in the village for many years and retired. His wife Gulgiz Ahad gizi Abdulova was born on February 12, 1940 in Yardimli district. She started her career as a tobacco grower on a collective farm, then worked for many years as a carpet weaver in a carpet workshop in the Yardimli district. She is currently retired.