Dövlət Komitəsinin sədri Şamaxı rayonunda vətəndaşları qəbul edib
Prezident İlham Əliyevin tapşırığına uyğun olaraq, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri tərəfindən bölgələrdə vətəndaşların qəbulu keçirilir, onların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətlərinin həlli ilə bağlı müvafiq tədbirlər görülür.
16 mart tarixində Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Şamaxı rayon Mədəniyyət Mərkəzində vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin abidəsi ziyarət edilib. Abidə önünə gül dəstələri qoyulub, Ulu öndərin xatirəsi ehtiramla yad olunub.
Qəbulda Şamaxı və Qobustan rayonundan olan 50-yə yaxın sakinin ərizə, müraciət və təkliflərinə baxılıb. Qəbulda iştirak edən vətəndaşların müraciətləri sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların müalicəsi, erkən nikah və boşanmalardan yaranan problemlərə, imkansız ailələrin müvafiq istiqamətdə təminatı, uşaq hüquqlarının müdafiəsi, məişət zorakılığına məruz qalma və s. kimi məsələlərlə bağlı olub və onların sualları fərdi qaydada cavablarla təmin edilib.
Vətəndaşların Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə araşdırılaraq cavablandırılıb, müvafiq tədbirlərin görülməsi ilə bağlı tapşırıqlar verilib. Həmçinin Komitənin səlahiyyətləri çərçivəsinə aid olmayan bəzi vətəndaşların ərizələri aidiyyəti üzrə göndəriləcək.

The chairperson of the State Committee received citizens in Shamakhi region
In accordance with the instructions of President Ilham Aliyev, the heads of central executive authorities receive citizens in the regions, and take appropriate measures to address their appeals on various issues.
Mrs. Bahar Muradova, the Chairperson of the State Committee received citizens at the Shamakhi Cultural Center On March 16.
Applications, appeals and proposals of about 50 residents of Shamakhi and Gobustan regions were considered at the reception. The appeals of the citizens participating in the reception addressed the issues of treatment of children with disabilities, problems arising from early marriages and divorces, provision of disadvantaged families, protection of children's rights, exposure to domestic violence, etc. and their questions were answered individually.
Appeals of citizens within the competence of the State Committee were investigated and answered with the participation of officials of the relevant structural units of the Committee, and instructions were given to take appropriate measures.