8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü ərəfəsində “Özünü sev və qoru” adlı ödənişsiz tibbi müayinə aksiyası keçirilib
2-4 mart 2022-ci il tarixlərində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Sağlam Ailə Tibb Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü ərəfəsində aztəminatlı, tənha analar üçün ödənişsiz tibbi müayinə aksiyası keçirilib.
Aksiyanın həyata keçirilməsində əsas məqsəd mütəmadi olaraq aztəminatlı ailələrə diqqət və qayğının göstərilməsi, əhali arasında profilaktik müayinə mədəniyyətini və sağlam həyat tərzini təbliğ etməkdir. Sağlam Ailə Tibb Mərkəzində keçirilən aksiyada Dövlət Komitəsinə müxtəlif zamanlarda müraciət etmiş 26 vətəndaş (qadın) yüksək ixtisaslı həkimlər tərəfindən göstərilən tibbi müayinədən yararlanıb.
Eyni zamanda Tibb Mərkəzi tərəfindən aksiyada iştirak edən xanımlara ödənişsiz analiz tibbi kartları və Dövlət Komitəsi tərəfindən çap edilmiş maarifləndirmə vəsaitləri təqdim olunub.

A free medical examination "Love and protect yourself" was held on the eve of International Women's Day - March 8
On March 2-4, 2022, the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Healthy Family Medical Center jointly organized a free medical examination for low-income, single mothers on the eve of International Women's Day on March 8.
The main purpose of the campaign is to provide regular attention and care to low-income families, to promote a culture of preventive examinations and a healthy lifestyle among the population. During the campaign held at the Healthy Family Medical Center, 26 citizens (women) who applied to the State Committee at different times benefited from the medical examination provided by highly qualified doctors.
At the same time, the Medical Center presented free medical analysis cards and educational materials published by the State Committee to the women participating in the action.