Dövlət Komitəsi örnək davranışa görə təşəkkür edir
Bu gün Dövlət Komitəsinin əməkdaşları valideyni olmadan evdə nəzarətsiz qalan azyaşlıya dəstək olmaq arzusunu bildirən qonşu – İlyas Əfəndiyev adına Elitar Gimnaziyanın müəlliməsi Elnarə İbrahimova ilə görüşüb. E.İbrahimovanın həssas yanaşmasının hər bir vətəndaş üçün örnək davranış nümunəsi olduğu qeyd edilib və təşəkkürnamə təqdim edilib.
Qeyd edək ki, bu gün ictimai həmrəyliyin, mərhəmətin və xeyirxahlıq ənənələrinin təzahürü olan “Ailədən-ailəyə” layihəsinə insanlar arasında maraq olduqca yüksəkdir. Çətin vəziyyətdə qalan ailələrə belə dəstəyin göstərilməsi insanlar arasında münasibətlərin, bir-birinə diqqət və qayğı kimi müsbət davranışların möhkəmləndirilməsinə xidmət edir.
Tarixən də Azərbaycan ailəsi çətin günlərdə bir-birinə dayaq olub. Hər kəsi bu tarixi ənənələrimizi davam etdirməyə, cəmiyyət və dövlət olaraq birlik nümayiş etdirməyə, həmçinin belə məsələlərə həssas yanaşmağa və onun həllində dəstək olmağa çağırırıq.
Dövlət Komitəsi azyaşlının məktəbəqədər təhsilə cəlb edilməsi, alimentin ödənilməsi ilə bağlı müvafiq tədbirlər görür.

The State Committee thanks for exemplary behavior
Today, the State Committee met with Elnara Ibrahimova, a teacher at the Elite Gymnasium named after Ilyas Efendiyev, who expressed a desire to support a child left at home without any supervision of his parent. It was noted that Ibrahimova's sensitive approach was an example of behavior for every citizen and a letter of thanks was presented to her.
It should be noted that today the interest in the "From Family to Family" project, which is a manifestation of the traditions of social solidarity, compassion and kindness, is very high. Such support for families in difficult circumstances serves to strengthen relationships, positive attitudes such as attention and care for each other.
Historically, the Azerbaijani family has supported each other in difficult situations. We call on everyone to continue these historical traditions, to show unity as a society and a state, as well as to be sensitive about such issues and support their solution.
The State Committee shall take appropriate measures to involve the minor child in pre-school education and the alimony to be paid.