Uşaq evliliyi cinayətdir!
İmişli rayonunda 14 yaşlı qızın nişanlanması hadisəsi ilə bağlı Ailə Qadın Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi dərhal İmişli rayon İcra Hakimiyyəti nəzdində fəaliyyət göstərən yetkinlik yaşına çatmayanların işləri və hüquqlarının müdafiəsi üzrə komissiya, eyni zamanda İmişli rayon hüquq mühafizə orqanları ilə əlaqə saxlayıb.
Məsələ ilə bağlı müzakirə aparılıb və aidiyyəti tədbirlər görülüb. Belə ki, hər iki tərəfin valideynləri İmişli RPŞ-nə dəvət olunaraq onlara bu hadisənin hüquqazidd olması və məsuliyyətə səbəb olması haqqında məlumat verilib.
Məsələ aidiyyəti qurumların nəzarətindədir.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi olaraq, bu hadisələrə biganə yanaşmayaraq hadisənin baş verdiyi anda aidiyyəti qurumları məlumatlandıran ictimaiyyət nümayəndələrinə təşəkkürümüzü bildirir və hər kəsdən bu kimi hallarla rastlaşdıqları zaman dərhal müvafiq qurumlara məlumat vermələrini xahiş edirik.

Child marriage is a crime!
The State Committee for Family, Women and Children Affairs, in regard to the engagement of a 14-year-old girl in Imishli district, immediately appealed to the Commission on Minors' Affairs and Protection of their Rights under the Executive Power of Imishli district, as well as to law enforcement agencies of Imishli district.
As a result, appropriate measures were taken. Thus, the parents of both parties were invited to the Imishli police department and were informed that the incident was illegal and entailed liability.
At present, the issue is under the control of the relevant authorities.
In this regard, the State Committee on Family, Women and Children's Affairs thanks the public for informing the relevant authorities about the incident and asks every citizen to immediately report such cases.