Dövlət Komitəsi Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə uşaqları təbrik edib
28 dekabr 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində (UADM) Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə tədbirlər keçirilib.
Tədbirdə şəhid və qazi övladları, xüsusi qayğıya ehtiyacı olan, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar və mərkəzin benefisiarları iştirak ediblər.
Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova tədbir iştirakçılarını salamlayaraq, hər kəsi bu əlamətdar günlər münasibətilə təbrik edib, ən xoş arzularını çatdırıb. O, Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününün əhəmiyyətini, həmvətənlərimizin birliyini, o cümlədən ölkəmizin son illər ərzində əldə etdiyi uğurları diqqətə çatdırıb.
B. Muradova bildirib ki, Azərbaycan dövləti, Prezident cənab İlham Əliyev, Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyeva tərəfindən uşaqların xoşbəxt və firavan yaşaması, əsl vətəndaş kimi yetişmələri üçün lazım olan hər bir şərait təmin edilir. Azərbaycanın Vətən müharibəsini böyük qələbə ilə bitirdiyini və hazırda işğaldan azad olunan torpaqlarımızda genişmiqyaslı quruculuq işlərinin aparıldığını qeyd edən Dövlət Komitəsinin sədri bildirib ki, vaxtilə sizin yaşda Qarabağdan didərgin düşmüş uşaqlar indi öz evlərinə qayıdacaqlar və bu bayramı daha yüksək əhval-ruhiyyə ilə keçirəcəyik. Bahar Muradova növbəti 2022-ci ildə də ölkəmizin böyük uğurlar əldə edəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Tədbir çərçivəsində uşaqlar üçün bədii-əyləncəli proqram təşkil olunub, uşaqların hazırladıqları kompozisiyalar, rəqs nümunələri nümayiş etdirilib. Uşaqlara hədiyyələr və bayram sovqatları təqdim edilib.

The State Committee congratulated the children on the Solidarity Day of World Azerbaijanis and the New Year
The Shuvalan Child and Family Support Center operating under the State Committee for Family, Women and Children Affairs held events on the occasion of the Solidarity Day of World Azerbaijanis and the New Year On December 28, 2021.
The event was attended by children of martyrs and veterans, children with special needs, children with disabilities and beneficiaries of the center.
Mrs. Bahar Muradova, the Chairperson of the State Committee greeted the participants of the event, congratulated everyone on these significant days and conveyed his best wishes. Shestressed the importance of the Day of Solidarity of World Azerbaijanis, the unity of our compatriots, as well as the achievements of our country in recent years.
Mrs.Muradova said that the Azerbaijani state, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Vice President Mehriban Aliyeva provide all necessary conditions for children to live happily and prosperously and grow up as real citizens.
Noting that Azerbaijan ended the Great Patriotic War with a great victory and large-scale construction work is underway in our liberated lands, the chairperson of the State Committee said that children who were expelled from Karabakh at your age will now return home and celebrate this holiday in a better mood. Mrs.Bahar Muradova expressed her confidence that our country will achieve great success in 2022.