İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə elan edilmiş müsabiqənin test imtahanı keçirildi
13 dekabr 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən informasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə elan edilmiş müsabiqənin test imtahanı keçirilib.
İmtahanda 3 namizəd iştirak edib və onlardan heç biri tələb olunan keçid balını toplaya bilməyib.
Nəzərinizə çatdırırıq ki, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 29 iyul tarixli 268 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi, attestatın qüvvədəolma müddətinin dayandırılması və ya ona xitam verilməsi, ekspertlərin və ekspert təşkilatlarının reyestrinin aparılması və onların fəaliyyətinə nəzarət Qaydaları”nın 2.22-ci yarımbəndinə əsasən test imtahanı 30 sualdan ibarət olur. Qaydaların 2.24-cü yarımbəndinə əsasən test imtahanından 25 (iyirmi beş) və daha çox bal toplamış namizədlər müsabiqədə iştirakını davam etdirirlər, keçid balını toplaya bilməyən şəxslərin müsabiqədə iştirakı dayandırılır.

Test exam was held for the purpose of issuing qualification certificates on age classification of information products to experts
The State Committee for Family, Women and Children Affairs held a test exam for the issuance of a qualification certificate on the age classification of information products to experts on December 13, 2021.
Three candidates took part in the exam and none of them managed to get the required passing score.
We would like to inform you according to the “Issuance of qualification certificates on age classification of information products to experts, suspension or termination of the certificate, maintenance of the register of experts and expert organizations, rules of control over their activities”, approved by the decision of the Cabinet of Ministers No. 268 of July 29, 2020, the test consists of 30 questions.
According to sub-clause 2.24 of the rules, candidates who have scored 25 (twenty-five) or more points in the test exam continue to participate in the competition, and those who fail to pass the passing score are suspended from participating in the competition.
Information about the next competition will be published on the official website of the State Committee.