“Ekspertdən soruş” vebinarlar silsiləsinə start verilir
Gender əsaslı zorakılığa qarşı 16 Günlük Fəallıq kampaniyasına hazırlıq mərhələsində BMT-nin İnkişaf Proqramı, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və ABŞ Beynəlxalq İnkişaf Agentliyi "Gender əsaslı zorakılığın aradan qaldırılmasına icma əsaslı dəstək" layihəsi çərçivəsində “Ekspertdən soruş” vebinarlar silsiləsinə start verir. Vebinarların keçirilməsində əsas məqsəd cəmiyyətin gender zorakılığı mövzusunda maarifləndirilməsidir.
İlk vebinar 18 noyabr saat 20-00-da məşhur teleaparıcı Saleh Bağırovun təqdimatında və hüquqşünas Xalisə Şahverdiyevanın iştirakı ilə baş tutacaq. Vebinara qoşularaq, aşağıdakı suallara cavab tapacaqsınız:
Gender əsaslı zorakılıq nədir?
Gender əsaslı zorakılığa məruz qaldıqda nə etməliyik?
Belə halla qarşılaşdıqda hara müraciət edə bilərik?
Vebinar, aparıcı Saleh Bağırovun İnstaqram səhifəsində canlı şəkilə yayımlanacaq. Məlumatı paylaşaraq, daha çox insanın vebinara qoşulub, maariflənməsinə dəstək ola bilərsiniz.

A series of webinars "Ask an expert" is launched
In preparation for the 16 Days of Activism Against Gender-Based Violence, UNDP, the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the United States Agency for International Development (USAID) are launching a series of "Ask an Expert" webinars as part of the Community-Based Support for Gender-Based Violence project. The main purpose of the webinars is to raise public awareness about gender-based violence.
The first webinar will take place on November 18 at 20:00, presented by famous TV presenter Saleh Bagirov and with the participation of lawyer Khalisa Shahverdiyeva. By joining the webinar, you will find answers to the following questions:
What is gender-based violence?
What should we do when we are exposed to gender-based violence?
Where can we turn if we encounter such a situation?
The webinar will be broadcast live on Saleh Bagirov's Instagram page. By sharing the information, you can help more people join the webinar and become educated.