Təhsil naziri Emin Əmrullayev Uşaq Forumunun iştirakçıları ilə görüşüb
Azərbaycan Uşaqlarının V Ümumrespublika Forumuna hazırlıq mərhələsində uşaqların rəsmilərlə görüşü davam edir.
15 noyabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının təhsil naziri Emin Əmrullayevin Forum iştirakçılarının bir qrupu ilə görüşü keçirilib.
Görüş zamanı nazir hər bir uşağın təhsil almasının vacib olduğunu və uşaqların əsas hüququ olduğunu diqqətə çatdırıb. Cəmiyyətin inkişafında təhsilin önəmini vurğulayan E. Əmrullayev gələcəyimiz olan uşaqların dünyagörüşlərinin daim inkişaf etdirmələrinin vacibliyini qeyd edib və respublikamızda təhsil hüququnun təmin edilməsi sahəsində dövlət siyasətinin əsas prinsipləri haqqında məlumat verib.
O, eyni zamanda uşaq iştirakçılığının inkişafı istiqamətində forumun keçirilməsini yüksək qiymətləndirib, bu kimi tədbirlərin uşaqların ictimai fəallığının, öz hüquqlarını bilməsi haqqında məlumatlılığının artırılmasına mühüm töhfə verdiyini bildirib.
Görüş çərçivəsində nazir uşaqları maraqlandıran sualları cavablandırıb və iştirakçılara uğurlar arzu edib.

Mr. Emin Amrullayev, Minister of Education met with participants of the Children's Forum
During the period of preparation for the V All-Republican Forum of Azerbaijani Children, the children participants continue to meet with officials.
On November 15, 2021, Mr. Emin Amrullayev, the Minister of Education of the Republic of Azerbaijan met with a group of Forum participants.
During the meeting, the Minister stressed that education is one of the basic rights of children and important for every child in the development of society. Mr. Amrullayev stressed the importance of constantly expanding the worldview of our children and informed about the main principles of state policy in the field of ensuring the right to education in our country.
He also praised the holding of a forum on the development of children's participation, noting that such events make an important contribution to increasing children's social activity and awareness of their rights.
During the meeting, the Minister answered the questions of the children and wished success to the participants.