Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən bölgələrdə silsilə maarifləndirmə tədbirləri həyata keçirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən dövlət ailə siyasətinin möhkəmləndirilməsi, qadın və uşaq hüquqlarının müdafiəsi sahələri üzrə tədbirlərin gücləndirilməsi məqsədilə insan alveri, erkən nikah, məişət zorakılığı, uşaqların təhsildən yayınması, bullinq və onun fəsadlarının qarşısının alınması istiqamətində mütəmadi olaraq maarifləndirmə işləri aparılır.
Komitənin nəzdində fəaliyyət göstərən Ağdam, Goranboy, Göygöl, Qəbələ, Saatlı, Sabirabad, Şüvəlan UADM-lərinin təşkilatçılığı ilə təhsil müəssisələrində maarifləndirici təbliğat tədbirləri təşkil olunub, mövzuya dair maarifləndirici təqdimatlar nümayiş etdirilib.
Sağlam cəmiyyətin formalaşdırılması istiqamətində mərkəzlər tərəfindən keçirilən maarifləndirici tədbirləri iştirakçılar böyük rəğbətlə qarşılayıb. Həmçinin ictimai yerlərdə vətəndaşlara bukletlər və məlumat vərəqələri paylanılıb.

Child and Family Support Centers( CFSC) are carrying out a series of awareness-raising activities in the regions
The State Committee for Family, Women and Children Affairs regularly conducts awareness-raising activities on strengthening human family policy, protection of women's and children's rights, prevention of human trafficking, early marriage, domestic violence, children's education, bullying and its consequences.
Aghdam, Goranboy, Goygol, Gabala, Saatli, Sabirabad, Shuvalan CFSCs operating under the Committee organized educational advocacy events in educational institutions, and enlightening presentations on the topic were demonstrated at the events.
The enlightening events held by the centers to build a healthy society were met with great sympathy by the participants. Booklets and information leaflets were also distributed to citizens in public places.