Qadın Resurs Mərkəzlərinin şəbəkə konfransı keçirilib
22 oktyabr 2021-ci il tarixində Göyçay rayonunda Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi ilə Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Təşkilatının (GİZ) birgə təşkilatçılığı ilə Qadın Resurs Mərkəzlərinin şəbəkə konfransı keçirilib.
Beynəlxalq və yerli təşkilatların dəstəyi ilə yaradılmış 14 Qadın Resurs Mərkəzinin təmsil olunduğu şəbəkə konfransının keçirilməsində məqsəd Mərkəzlərin işinin təkmilləşdirilməsi və onlar arasında təcrübə mübadiləsinin aparılmasıdır.
Konfransda Dövlət Komitəsinin aparat rəhbəri Ceyran Rəhmətullayeva, Göyçay rayon İcra Hakimiyyətinin nümayəndəsi, Azərbaycan Qadın Sahibkarlığının İnkişafı Assosiasiyasının (AQSİA) rəhbəri Səkinə Babayeva iştirak edib.
Qeyd edək ki, oktyabrın 23-də Göyçay rayonunda Resurs Mərkəzlərinin koordinatorları üçün liderlik mövzusunda təlim keçiriləcək.

A network conference of Women's Resource Centers was held
On October 2, 2021, a network conference of Women's Resource Centers was held in Goychay region, jointly organized by the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the German International Cooperation Agency (GIZ).
The purpose of the network conference, which is represented by 14 Women's Resource Centers established with the support of international and local organizations, is to improve the work of the Centers and exchange experiences between them.
The conference was attended by Head of Apparatus of the State Committee Jeyran Rahmatullayeva, a representative of the Goychay District Executive Power, head of the Azerbaijan Women's Entrepreneurship Development Association Sakina Babayeva.
It should be noted that leadership training will be held for the coordinators of Resource Centers in Goychay on October 23.