Sağlam həyat tərzinin təbliği mövzusunda onlayn tədbir keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Səhiyyə Nazirliyi və Təhsil Nazirliyi ilə əməkdaşlığı çərçivəsində təhsil müəssisələrində keçirilən maarifləndirmə tədbirlərinin davamı olaraq 20 oktyabr 2021-ci il tarixində Şamaxı Dövlət Regional Kollecinin və Saatlı Peşə Liseyinin tələbələrinin və müəllim heyətinin iştirakı ilə “Sağlam həyat tərzi, yoxsa ziyanlı vərdişlər? Seçim sizindir” adlı onlayn tədbir keçirilib.
Tədbirdə Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Nailə İbrahimova təqdimatla çıxış edərək gənclərin sağlam nəsil kimi formalaşdırılması istiqamətində Dövlət Komitəsi tərəfindən mütəmadi olaraq həyata keçirilən maarifləndirmə tədbirlərindən danışıb.
Səhiyyə Nazirliyinin İctimai Səhiyyə və İslahatlar Mərkəzinin həkim-metodisti Ülkər Camalova çıxış edərək ziyanlı vərdişlərin fəsadlarından və insan sağlamlığına göstərdiyi mənfi təsirlər barədə iştirakçılara geniş məlumat verib.

An online event was held to promote a healthy life
As a continuation of the awareness-raising events held in educational institutions in cooperation with the Ministry of Health and the Ministry of Education and the State Committee for Family, Women and Children Affairs, on October 20, 2021 with the participation of students and teachers of Shamakhi State Regional College and Saatli Vocational High School "Healthy life, or bad habits? The choice is yours”online event was held.
Naila Ibrahimova, an employee of the State Committee, made a presentation at the event and spoke about the awareness-raising activities carried out by the State Committee to form young people as a healthy generation.
Ulker Jamalova, a methodologist at the Center for Public Health and Reforms of the Ministry of Health, spoke about the consequences of bad habits and their negative impact on human health.