Bakı Slavyan Universitetinin tələbələri üçün “Məişət zorakılığına YOX deyək!” adlı tədbir keçirilib
19 oktyabr 2021-ci il tarixində Bakı Slavyan Universitetinin tələbələrinin iştirakı ilə “Məişət zorakılığına YOX deyək!” adlı onlayn tədbir keçirilib. Məişət zorakılığının qarşısının alınması və onunla mübarizə mövzusunda keçirilən tədbirdə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ailə Problemləri şöbəsinin əməkdaşları Rafiq Mahmudov və Səmra Əliyeva çıxış edib.
Tədbirdə məişət zorakılığı haqqında, zorakılığın növləri, zorakılıq qurbanlarına kömək mexanizmləri, müvafiq istiqamətdə mövcud qanunvericilik bazası barədə tələbələrə geniş məlumat verilib. Eyni zamanda Dövlət Komitəsinin məişət zorakılığı ilə bağlı həyata keçirdiyi tədbirlər barədə iştirakçılar məlumatlandırılıb.
Tədbirdə “Özümüzü məişət zorakılığından necə qorumalıyıq?” adlı təqdimat və “Azərbaycan ailəsi” film festivalına təqdim edilmiş “Affekt” filmi nümayiş edilib.

An event on “Let’s say NO to domestic violence” was held for students of Baku Slavic University
On October 19, 2021, with the participation of students of Baku Slavic University, "Let's say NO to domestic violence!». Rafig Mahmudov and Samra Aliyeva, employees of the Family Problems Department of the State Committee for Family, Women and Children, spoke at the event on prevention and combating domestic violence.
The students were informed about domestic violence, types of violence, mechanisms to help victims of violence, the existing legal framework in this area. At the same time, the participants were informed about the measures taken by the State Committee on Domestic Violence.
"How to protect ourselves from domestic violence?" and the film "Affect" presented at the "Azerbaijan Family" film festival.