“Uşaq əməyinin istismarının qarşısının alınması” mövzusunda təlim keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən uşaq əməyinin istismarı hallarının aşkar edilməsi və bu halların qarşısının alınması istiqamətində qurumlararası işin təşkili məqsədilə 14-15 oktyabr 2021-ci il tarixində “Uşaq əməyinin istismarının qarşısının alınması” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlim Səbail, Nəsimi, Qaradağ, Nərimanov, Binəqədi və Yasamal rayon İcra Hakimiyyətləri, polis orqanlarının Yetkinlik yaşına çatmayanlarla profilaktik işin təşkili şöbəsinin əməkdaşları və rayon Polis İdarələrinin Post Patrul Xidməti əməkdaşları üçün keçirilib.
Komitənin Uşaq problemləri şöbəsinin əməkdaşları Şəbnəm Əlizadə, Könül Tağızadə və Həsən Əliyev “Ümidli Gələcək Sosial Təşəbbüslər” İctimai Birliyinin rəhbəri Kəmalə Aşumova və Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Əmək Siyasəti şöbəsinin əməkdaşı Fəridə Hacıyeva ekspert qismində çıxış edərək, iştirakçılara uşaq əməyinin qarşısının alınması, onların məcburi əməyə cəlb olunması zamanı həyata keçiriləcək tədbirlər və eyni zamanda işin profilaktikası istiqamətində məlumatlar veriblər.

Training on "Prevention of child labor" was held
The State Committee for Family, Women and Children's Affairs held a training on "Prevention of child labor" on October 14-15, 2021 in order to identify cases of child labor and organize interdepartmental work to prevent these cases.
The training was held for Sabail, Nasimi, Garadagh, Narimanov, Binagadi and Yasamal District Executive Powers, employees of the Department for Preventive Work with Minors and employees of the Post Patrol Service of the District Police Offices.
Employees of the Committee on Children's Issues Shabnam Alizadeh, Konul Tagizade and Hasan Aliyev, head of the Public Union "Hopeful Future Social Initiatives" Kamala Ashumova and employee of the Department of Labor Policy of the Ministry of Labor and Social Protection Farida Hajiyeva acted as experts on prevention of child labor. They provided information on the measures to be taken during the recruitment process, as well as on the prevention of work.