DÖVLƏT KOMİTƏSİNİN AÇIQLAMASI
İctimaiyyətin diqqətinə çatdırmaq istərdik ki, sosial şəbəkələrdə Aytən Niftəliyeva və körpə qızının ölümü ilə nəticələnən hadisə barədə yayılan məlumatla bağlı məsələ Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və aidiyyəti qurumların hər biri tərəfindən öz səlahiyyətləri çərçivəsində birgə araşdırılaraq müvafiq tədbirlər həyata keçirilməkdədir.
Bu kimi hadisələrin cəmiyyəti sarsıdan, insanlara və ailələrə faciəvi təsirini önləmək üçün vətəndaşlardan məişət zorakılığı hallarının şahidi olduqda Komitəyə, o cümlədən 860 qaynar xəttinə müraciət etmələrini xahiş edirik.
Bir daha qeyd etmək istəyirik ki, qadınlara, uşaqlara, o cümlədən öz doğmalarına qarşı zorakılıq yolverilməzdir və biz hamılıqla belə halları şiddətlə qınamalı, həmçinin öz vətəndaşlıq borcumuzu yerinə yetirərək müvafiq dövlət orqanları və ictimai qurumlarla birgə bu bəlaya qarşı mübarizə aparmalıyıq.

STATEMENT OF THE STATE COMMITTEE
We would like to inform the public that the issue of the death of Ayten Niftaliyeva and her baby daughter on social networks is being investigated by the State Committee for Family, Women and Children and each of the relevant agencies.
In order to prevent the tragic impact of such events on society and people and families, we ask citizens to contact the Committee, including the hotline 860, if they witness cases of domestic violence.
We want to emphasize once again that violence against women, children and their relatives is unacceptable, and we must all strongly condemn such cases, as well as fulfill our civic duty and fight against this violence together with the relevant government agencies and public organizations.