Könüllülərin maariflənməsi istiqamətində təlimlər davam edir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi 4 avqust 2021-ci il tarixində növbəti könüllü qrupu üçün maarifləndirici təlim təşkil edib.
Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində keçirilən təlimi giriş sözü ilə açan Komitənin Kadr və kargüzarlıq şöbəsinin müdir müavini Sevinc Bilalova ailə, qadın və uşaq məsələlərini əhatə edən dövlət proqramları, qanunvericilik aktları və həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verib.
Daha sonra Ailə problemləri şöbəsinin böyük məsləhətçisi Səmra Əliyeva təqdimatla çıxış edərək, reproduktiv sağlamlıq və ailə planlaşdırılması, erkən nikah, selektiv abortlar və onun fəsadları, eyni zamanda bu istiqamətdə dünya təcrübəsi haqqında iştirakçıları məlumatlandırıb.

Training for volunteers are continued
The State Committee for Family, Women, and Children Affairs organized an awareness-raising training for the next group of volunteers on August 4, 2021.
Opening the training, Mrs. Sevinj Bilalova, Deputy Head of the Human Resource and Clerical Department of the State Committee informed volunteers about the state programs, legislative acts, and projects covering family, women, and children at the Shuvalan Child and Family Support Center.
Then, Mrs. Samra Aliyeva, senior adviser of the Department of Family Problems made a presentation and informed the participants about reproductive health and family planning, early marriage, selective abortions and their consequences, as well as world experience in this area.