Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova AK Parti Qadınlar Birliyinin sədri Ayşe Keşirlə görüşüb
İyulun 27-də Yeni Azərbaycan Partiyasının Mərkəzi Aparatında YAP İdarə Heyətinin üzvü, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova ölkəmizdə səfərdə olan AK Partinin Qadınlar Birliyinin sədri Ayşe Keşirlə görüşüb.
Qonaqları salamlayan Bahar Muradova bildirib ki, Azərbaycanla Türkiyənin qədim tarixi köklərə malik ənənələri və mədəniyyəti vardır: “Bu gün Azərbaycanla Türkiyə arasındakı əlaqələr qarşılıqlı əməkdaşlığa, dostluğa, qardaşlığa, hüquq bərabərliyinə əsaslanır. Bu çoxtərəfli əməkdaşlıq getdikcə yüksələn xətlə inkişaf etməkdədir.”
Münasibətlərimizin tarixindən geniş bəhs edən Bahar Muradova bildirib ki, tarixin ən müxtəlif mərhələlərində dövlətlərimizin, xalqlarımızın maraqlarına uyğun münasibətlər qurulub.
B.Muradova böyük öndərlər Mustafa Kamal Atatürkün “Azərbaycanın sevinci bizim sevincimiz, kədəri bizim kədərimiz”, Heydər Əliyevin “Bir millət, iki dövlət” tezislərini önə çəkərək, bu fikirlərin bütün dövrlər üçün aktuallığını nəzərə çatdırıb.
Azərbaycanla Türkiyə arasında əlaqələrin yeni mərhələyə qədəm qoyduğunu bildirən B.Muradova qeyd edib ki, bu mərhələni şərtləndirən əsas sənəd iyun ayının 15-də imzalanan Şuşa Bəyannaməsidir: “Bu sənəd hər iki dövlətin hazırkı durumda qarşısına qoyduğu vəzifələri, hədəfləri özündə əks etdirir. O cümlədən xüsusi bir sənədi də vurğulamaq istəyirəm ki, bu da Şuşa Bəyannaməsindən və indiyədək iki dost ölkə arasındakı münasibətlərdən irəli gələrək partiyalarımız arasında imzalanan əməkdaşlıq protokoludur. Azərbaycan və Türkiyə arasında münsabətlərin inkişafına töhfələrimizi vermək üçün qarşılıqlı öhdəliklərimizi müəyyən etmişik. Bu öhdəliklərin də həyata keçirilməsi zəminində bütün səviyyələrdə əməkdaşlığı ortaya qoymalıyıq. Qarşılıqlı səfərlər çərçivəsində atılan addımlar bu hədəflərə böyük töhfə olacaq.”
AK Parti Qadınlar Birliyinin sədri Ayşe Keşir qonaqpərvərliyə görə təşəkkürünü bildirib. O bu gün Azərbaycanla Türkiyə arasında mövcud münasibətlərin dünya düzəni üçün bir örnək olduğunu vurğulayıb.
A.Keşir Azərbaycanın Zəfərindən böyük qürur hissi keçirdiyini, Şuşa Bəyannaməsinin imzalanması mərasimində iştirakından məmnunluğunu ifadə edib.

Mrs. Bahar Muradova, chairperson of the State Committee met with Mrs. Ayshe Keshir, chairperson of the Women Union of the AK Party
Mrs. Bahar Muradova, chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs and a member of the New Azerbaijan Party Board met with Mrs. Ayshe Keshir, chairperson of the AK Party Women's Union at the Central Office of the New Azerbaijan Party on July 27.
Welcoming the guests, Mrs. Bahar Muradova said that Azerbaijan and Turkey have traditions and culture with ancient historical roots: “Today, relations between Azerbaijan and Turkey are based on mutual cooperation, friendship, brotherhood, and equality. This multilateral cooperation is developing steadily”.
Speaking about the history of our relations, Mrs. Bahar Muradova said that at various stages of history, relations have been established in the interests of our states and peoples.
Noting that the relations between Azerbaijan and Turkey have entered a new stage, Mrs. Muradova said that the main document conditioning this stage is the Shusha Declaration signed on June 15. “This document reflects the tasks and goals set by both countries in the current situation. I would also like to emphasize a special document, which is a protocol of cooperation signed between our parties based on the Shusha Declaration and the relations between the two friendly countries. We have defined our mutual obligations to contribute to the development of relations between Azerbaijan and Turkey. We must establish cooperation at all levels on the basis of the implementation of these commitments."
Mrs. Ayshe Keshir, chairperson of the AK Party, Women Union thanked for the hospitality and stressed that the current relations between Azerbaijan and Turkey are an example for the world.