Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən uşaqların asudə vaxtının səmərəli təşkili məqsədilə silsilə tədbirlər keçirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Göygöl və Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən uşaqların yay istirahəti və asudə vaxtının səmərəli təşkili məqsədilə silsilə tədbirlər həyata keçirilir.
Tədbirlərdə UADM-in əməkdaşları, benefisiarlar və mərkəzin könüllüləri iştirak edib. İştirakçılar əvvəlcə Heydər Əliyev mərkəzinə ekskursiya ediblər. Burada onlara Ümummilli liderin həyat və fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumat verilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Sonra uşaqlara mütaliə vərdişlərini aşılamaq məqsədilə UADM-in əməkdaşları tərəfindən onlara maraqlı mövzularda hekayələr oxunub və müzakirələr edilib. Uşaqlarda bədii qiraətə olan marağı artırmaq və nitq mədəniyyətini formalaşdırmaq baxımından bu cür məşğələlərin böyük əhəmiyyəti vardır.
Daha sonra uşaqlar Heydər Əliyev parkında əyləncəli vaxt keçiriblər. Qeyd edək ki, keçirilən bütün tədbirlər uşaqlar və onların valideynləri tərəfindən məmnunluqla qarşılanıb.

Child and Family Support Centers hold a series of events to effectively organize children's leisure time
Goygol and Goranboy Child and Family Support Centers operating under the State Committee for Family, Women and Children Affairs carry out a series of events for the effective organization of children's summer recreation and leisure time.
The event was attended by UADM employees, beneficiaries and volunteers of the center. The participants first toured the Heydar Aliyev Center. Here they were given detailed information about the life and activities of the national leader, and their questions were answered.
Then, in order to instill reading skills in children, UADM staff read stories and discussed topics of interest to them. Such classes are of great importance in terms of increasing children's interest in literary reading and forming a culture of speech.
Then the children had fun in the Heydar Aliyev Park. All the events were welcomed by the children and their parents.