Tvinninq layihəsinin İdarəetmə Komitəsinin 4-cü iclası keçirildi
7 iyul 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən və “Azərbaycanda məişət zorakılığı qurbanlarının təhlükəsizliyinin və onlara dəstəyin təmin edilməsi üçün dövlət qurumlarının və yerli səviyyədə istiqamətləndirmə mexanizmlərinin imkanlarının gücləndirilməsi” adlı Tvinninq layihəsinin İdarəetmə Komitəsinin onlayn formatda 4-cü iclası keçirilib.
İdarəetmə Komitəsinin iclasında Dövlət Komitəsini, Litva və Avstriya tərəfindən layihəni icra edən təşkilatları təmsil edən layihə rəhbərləri, AQUPDK-nın və icraçı təşkilatların layihənin icrasına cəlb olunmuş əməkdaşları, eləcə də Avropa İttifaqının Bakı nümayəndəliyinin əməkdaşları iştirak ediblər.
Benefisiar üzrə layihə rəhbəri və Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova iştirakçıları salamlayaraq, iclası açıq elan edib və layihə çərçivəsində gələcəkdə həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan tədbirlərlə bağlı Komitənin mövqeyini diqqətə çatdırıb.
Litvanı təmsil edən layihə rəhbəri Audra Mikalauskaitė və xanım Sabine Mandl çıxış edərək, benefisiarın layihə çərçivəsində nəzərdə tutulmuş tədbirlərlə bağlı təkliflərini dəstəklədiyini bildirib və qeyd edib ki, bu təkliflərin Avropa İttifaqı tərəfindən rəsmiləşdirilməsinə ehtiyac var.
Öz növbəsində, layihənin Rezident Tvinninq Müşaviri Laurynas Totoraitis layihənin icrası istiqamətində cari ilin mart ayından may ayına qədər görülmüş işləri iclas iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Daha sonra Avropa İttifaqının Bakı Nümayəndəliyinin əməkdaşı Məryəm Hacı-İsmayılova hesabat və layihənin qarşıdakı dövrünü əhatə edən İş Planı ilə bağlı öz fikirlərini bildirib.
Sonda Sədaqət Qəhrəmanova bütün görüş iştirakçılarına təşəkkür edərək iclası bağlı elan edib.
Qeyd edək ki, Tvinninq layihəsinin məqsədi Avropa İttifaqı standartlarına uyğunlaşma prosesində məişət zorakılığı qurbanlarının hüquqi müdafiəsini və onlara dəstəyi gücləndirməkdən ibarətdir.

The 4th meeting of the Twinning Project Steering Committee was held on July 7, 2021
On July 7, 2021, the Steering Committee of the EU-funded Twinning Project on "Strengthening the capacity of government agencies and local referral mechanisms to ensure the safety and support of victims of domestic violence in Azerbaijan" held its 4th meeting.
The meeting of the Steering Committee was attended by project managers and employees representing the State Committee for Family, Women and Children Affairs, Lithuanian and Austrian project implementing organizations, and executive organizations involved in the project implementation, as well as employees of the EU Delegation to Baku.
Welcoming the participants, Mrs. Sadagat Gahramanova, Deputy Chairman of the State Committee and Project Manager for Beneficiaries declared the meeting open and conveyed the Committee's position on future activities under the project.
Ms. Audra Mikalauskaitė, the Lithuanian project manager, and Ms. Sabine Mandl, the Lithuanian project manager supported the beneficiary's proposals for the project's activities and noted that these proposals needed to be formalized by the European Union.
In turn, Mr. Laurynas Totoraitis, Resident Twinning Advisor of the project, informed the participants about the work done from March to May this year.
Then, Ms. Maryam Haji-Ismayilova, an employee of the EU Delegation to Baku, expressed her views on the report and the Work Plan covering the upcoming period of the project.
In the end, Mrs. Sadagat Gahramanova thanked all the participants and declared the meeting closed.
The purpose of the Twinning project is to strengthen the legal protection and support of victims of domestic violence in the process of compliance with EU standards.