30 iyun 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin aparat rəhbəri Ceyran Rəhmətullayeva vətəndaşların onlayn formatda qəbulunu keçirib.
Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində təşkil olunan qəbulda sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların müayinə və müalicəsi, əlilliyi olan şəxslərin ehtiyacı olan ləvazimatlarla təmin olunmaları, atalığın müəyyən edilməsi və digər vacib məsələlər ilə bağlı ərizə, təklif və müraciətlərə baxılıb.
Qəbulda vətəndaşların Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid məsələlərə dair müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə araşdırılaraq cavablandırılması və aidiyyəti üzrə tədbirlər görülməsi istiqamətində tapşırıqlar verilib.

An online reception of citizens was held
On June 30, 2021, the Head of Aparatus of the State Committee for Family, Women and Children  Affairs  Jeyran Rahmatullayeva held an online reception of citizens.
At the reception organized at the Zardab Child and Family Support Center, applications, proposals and appeals on examination and treatment of children with disabilities, provision of necessary equipment to persons with disabilities, determination of paternity and other important issues were considered.
At the reception, instructions were given to investigate and respond to citizens' appeals on issues within the competence of the State Committee for Family, Women and Children with the participation of officials of relevant departments of the Committee and take appropriate measures.