Valideynlərlə ünsiyyət mövzusunda növbəti tədbir könüllü ailələrlə keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin “Ailə könüllüləri” layihəsi çərçivəsində 24 iyun 2021-ci il tarixində Qusar, Şamaxı, Zərdab, Biləsuvar, Hacıqabul, Astara, Tərtər, Bərdə, Füzuli, Qazax rayonlarını və Yevlax şəhərini, Bakının Suraxanı rayonunu təmsil edən könüllü ailələrlə (15 ailə) birgə “Valideynlərlə qarşılıqlı ünsiyyət effektiv formalardan biri kimi” mövzusunda onlayn görüş keçirilib.
Tədbirdə Komitənin Ailə problemləri şöbəsinin müdiri Gülnarə Məmmədova valideyn-uşaq münasibətlərindən, bu münasibətlərin düzgün qurulmaması nəticəsində yaranan problemlərdən və onların cəmiyyətə təsirlərindən bəhs edib. Daha sonra Komitənin əməkdaşı Səmra Əliyeva “Övladlarımızla ünsiyyət qurmağı bacarırıqmı?” adlı təqdimatla çıxış edərək uşaqların yaş xüsusiyyətləri və hər yaş dönəmində diqqət edilməli məqamlar, ailədaxili psixo-sosial məsələlər barədə məlumatları könüllü ailələrin diqqətinə çatdırıb.
Müzakirə ilə davam edən görüşdə koronavirus pandemiyasının insanların psixoloji durumuna təsiri, son dövrlərdə baş verən intihar halları və ailələri narahat edən digər aktual məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

The next event on communication with parents was held with volunteer families
Representing Gusar, Shamakhi, Zardab, Bilasuvar, Hajigabul, Astara, Tartar, Barda, Fizuli, Gazakh districts and Yevlakh city, Surakhani district of Baku on June 24, 2021 within the framework of the “Family Volunteers” project of the State Committee for Family, Women and Children. An online meeting was held with volunteer families (15 families) on “Interaction with parents as one of the effective forms”.
At the event, Gulnara Mammadova, Head of the Family Problems Department of the Committee, spoke about the parent-child relationship, the problems arising from the improper establishment of these relations and their impact on society. Then the employee of the Committee Samra Aliyeva asked "Are we able to communicate with our children?" She made a presentation entitled "Children's age characteristics and points to pay attention to at each age, information on family psycho-social issues to the attention of volunteer families.
During the meeting, the sides exchanged views on the impact of the coronavirus pandemic on the psychological state of people, recent suicides and other issues of concern to families.