Dövlət Komitəsinin Apellyasiya Şurasının iclası keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Apellyasiya Şurasının 22 iyun 2021-ci il tarixli iclasında Günay Əliyeva və Mübarək Kərimovun şikayətlərinə baxılıb. İclasda “Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının Apellyasiya Şuraları haqqında Nümunəvi Əsasnamə”nin 1.7-ci bəndinə əsasən Dövlət Komitəsində dövlət qulluğu vəzifələrinin tutulması məqsədi ilə keçirilmiş müsahibələrin nəticəsindən verdikləri şikayətlərə onların iştirakı ilə baxılıb.
İclasda şikayətçilərin müraciətləri ilə bağlı toplanmış dəlillər aidiyyəti şəxslərlə müzakirə edilib. İclasın yekununda müsahibə komissiyasının 19.05, 20.05 2021-ci il tarixli qərarlarının qüvvədə saxlanılması və namizədlərin şikayətlərinin təmin olunmaması qərara alınıb.

A meeting of the Appeals Board of the State Committee was held
On 22 June 2021, in accordance with paragraph 1.7 of the "Model Regulations on the Appeals Boards of the central executive authorities", the appeals of citizens on the results of the interview for public service positions were considered at the meeting of the Appeals Board of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
Collected evidence on the complaints of the applicants was discussed during the meeting with representatives of the State Committee.
As a result of the meeting, it was decided to leave in force the decisions of the interview commission on 19.05, 20.05 2020 and reject the complaints of the candidates.