Bahar Muradova 15 İyun - Milli Qurtuluş Günü ərəfəsində uşaqlarla görüşüb
11 iyun 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi nəzdində fəaliyyət göstərən Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində Komitə sədri Bahar Muradovanın istedadlı uşaqlar və gənclərlə görüşü keçirilib.
15 İyun - Milli Qurtuluş Gününə həsr olunmuş görüş Asiya Fakt İnformasiya Ağentliyinin “Sizi tanıyaq” layihəsi çərçivəsində baş tutub. Layihənin məqsədi istedadlı uşaqları, gəncləri cəmiyyətə tanıtmaq, onlara vətənpərvərlik və dövlətçilik ruhunu aşılamaq və müstəqil özünüifadəetmə bacarıqlarını formalaşdırmaqdır.
Tədbirdən öncə uşaqlarla Vətən müharibəsi qaziləri arasında keçirilən görüşdə vətənpərvərlikləri ilə örnək olan qazilərimizin döyüş xatirələri dinlənilib, torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canlarını fəda etmiş şəhidlərimizin ruhu ehtiramla yad edilib.
Daha sonra uşaqlar Mərkəzin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olublar.
Uşaqları salamlayan Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova belə görüşlərin onları daha yaxından tanımaq, fikir və düşüncələrini öz dilindən eşitmək üçün gözəl imkan olduğunu qeyd edib. Bu gün ölkəmizdə uşaqların hərtərəfli inkişafı, ən yaxşı maraqlarının qorunması, onların milli-mənəvi dəyərlər ruhunda yetişməsi istiqamətində lazımi tədbirlərin həyata keçirildiyi bildirilib.
Ulu öndər Heydər Əliyev tərəfindən əsası qoyulan ailə, qadın və uşaq siyasətinin bu gün Cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini qeyd edən sədr, bu siyasətin uğurlu nəticələrinin istər qanunvericilik sahəsində, istərsə də dövlət qurumlarının, qeyri-hökumət təşkilatlarının fəaliyyətində özünü biruzə verdiyini diqqətə çatdırıb. Bu fəaliyyətdə Komitə nəzdində Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin də payının olduğunu vurğulayan B.Muradova, hər gün burada ailələrin, qadın və uşaqların problemlərinin aradan qaldırılmasında dəstək göstərildiyini deyib.
Qazilərin də iştirak etdiyi tədbirdə Azərbaycanın 44 günlük Vətən müharibəsində əldə etdiyi böyük zəfərə şahidlik edən uşaqların nümunəvi vətəndaşlar kimi yetişərək öz istedad və bacarıqlarının köməyilə ölkəmizin daha böyük uğur və qələbələrə imza atmasına töhfə verəcəyinə inam ifadə edilib.
Daha sonra layihənin rəhbəri, Asiya Fakt İnformasiya Agentliyinin redaktoru Vüsalə Qələndərli layihə barədə ətraflı məlumat verib.
Tədbir uşaqların vətənpərvərlik mövzusunda çıxışları və onların əl işlərindən ibarət sərgi ilə davam edib.
Tədbirin yekununda xüsusi istedadı, əldə etdiyi uğurları ilə fəqlənən uşaqları təşəkkürnamələrlə təltif edən Komitə sədri, onları Milli Qurtuluş Günü münasibətilə təbrik edib, heyrətləndirici çıxışlarına görə onlara təşəkkürünü bildirib.
Dəvəti qəbul edib uşaqlarla görüşə vaxt ayırdığına görə Bahar Muradovaya təşəkkür edən Vüsalə Qələndərli Asiya Fakt İnformasiya Agentliyi və “Sizi tanıyaq” layihəsi adından Komitə sədrini “44 günlük Vətən müharibəsində milli vətənpərvərlik işinin təşkilində xidmətlərinə görə” təltif edib.
Sonda uşaqlarla xatirə şəkli çəkdirilib.
Qeyd edək ki, 4 ildir davam edən “Sizi tanıyaq” layihəsinin 250 nəfər üzvünün mütəmadi olaraq ziyalılar, millət vəkilləri, tanınmış ictimai xadimlərlə görüşləri təşkil olunur.

Bahar Muradova met with children on the eve of June 15 - National Salvation Day
On June 11, 2021, the Chairperson of the Committee Bahar Muradova met with talented children and youth at the Shuvalan Child and Family Support Center operating under the State Committee for Family, Women and Children.
June 15 - The meeting dedicated to the National Salvation Day was held within the "Let's get to know each other" project of the Asian Fact News Agency. The aim of the project is to introduce talented children and youth to society, instill in them the spirit of patriotism and statehood, and develop the skills of independent self-expression.
The event was preceded by a meeting between children and veterans of the Patriotic War. The memories of our patriots, who set an example with their patriotism, were heard, and the souls of our martyrs who sacrificed their lives for the freedom of our lands were honored.
Then the children got acquainted with the activities of the Center.
Welcoming the children, the Chairperson of the State Committee Bahar Muradova noted that such meetings are a great opportunity to get to know them better, to hear their thoughts and ideas in their own language. It was noted that necessary measures have been taken in our country today for the comprehensive development of children, protection of their best interests, and their upbringing in the spirit of national and spiritual values.
Noting that the policy of family, women and children, founded by national leader Heydar Aliyev, is successfully continued by President Ilham Aliyev, the chairman noted that the successful results of this policy are reflected in the legislation, government agencies and non-governmental organizations. . Noting that the Child and Family Support Centers under the Committee also play a role in this activity, Muradova said that support is provided here every day to eliminate the problems of families, women and children.
The veterans also expressed confidence that the children, who witnessed the great victory of Azerbaijan in the 44-day Patriotic War, will contribute to greater success and victories of our country by growing up as exemplary citizens and using their talents and skills.
Then the head of the project, editor of the Asian Fact News Agency Vusala Galandarli gave detailed information about the project.
The event continued with children's speeches on patriotism and an exhibition of their handicrafts.
At the end of the event, the Chairperson of the Committee awarded the children with special talents and achievements, congratulated them on the National Salvation Day and thanked them for their amazing speeches.
Vusala Galandarli thanked Bahar Muradova for accepting the invitation and taking the time to meet with the children.
At the end, a photo was taken with the children.
It should be noted that 250 members of the "Know You" project, which has been running for 4 years, regularly meet with intellectuals, MPs and prominent public figures.