Dövlət Komitəsinin əməkdaşları Reabilitasiya Mərkəzində uşaqların qonağı olublar
Xüsusi qayğıya ehtiyacı olan və sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların reabilitasiyası, onların cəmiyyətə inteqrasiyası, ictimai həyatın bütün sahələrində bərabər imkanlara malik olması Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin prioritet istiqamətlərindən biridir.
Hər il 1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Dövlət Komitəsi tərəfindən keçirilən silsilə tədbirlərin davamı olaraq, “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən autizm sindromlu uşaqlar üçün Reabilitasiya Mərkəzində görüş keçirilib.
Tədbir zamanı Dövlət Komitəsinin əməkdaşları Reabilitasiya Mərkəzinin yaşayış şəraiti, göstərilən sosial və reabilitasiya yönümlü xidmətləri ilə tanış olublar.
Tədbirdə uşaqlarda spektr pozuntuları və bu istiqamətdə görülən işlər, ölkə və beynəlxalq səviyyədə autizm sahəsində həyata keçirilən maarifləndirici layihələr haqqında müzakirələr keçirilib.

Employees of the State Committee visited children at the Rehabilitation Center
Rehabilitation of children with special needs and disabilities, their integration into society, equal opportunities in all spheres of public life is one of the priorities of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
As a continuation of a series of events held by the State Committee on the occasion of June 1 - International Children's Day, a meeting was held at the Rehabilitation Center for Children with Autism Syndrome under the "Joint and Healthy" Public Union.
During the event, employees of the State Committee got acquainted with the living conditions of the Rehabilitation Center, the social and rehabilitation services provided.
The discussions on the spectrum disorders in children and the work done in this direction, educational projects implemented in the field of autism at the national and international levels were held at the event.