Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Britaniya Səfirliyi və BMTİP Azərbaycanda qadınların səlahiyyətləndirilməsi istiqamətində gələcək əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər
25 may 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova, Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı səfiri Ceyms Şarp və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının Rezident nümayəndəsi Alessandro Frakassetti mövcud Qadın Resurs Mərkəzləri şəbəkəsinin Bərdə, Tərtər və Ağcabədi rayonlarında da yaradılması imkanlarını müzakirə ediblər.
Hazırda Azərbaycanda faəliyyət göstərən doqquz Qadın Resurs Mərkəzi gender bərabərliyinin təmin edilməsi və qadınların sahibkarlıq bacarıqlarının inkişafına xidmət edir, onlara sosial-iqtisadi çətinliklərin öhdəsindən gəlməkdə dəstək olur.2011-ci ildə Dövlət Komitəsi və BMTİP əməkdaşlığı, ABŞ Beynəlxalq İnkişaf Agentliyi, İsveçrə İnkişaf və Əməkdaşlıq Agentliyi, BMT-nin Gender Bərabərliyi və Qadınların Səlahiyyətlərinin Artırılması Qurumunun Gürcüstan nümayəndəliyi, Avropa İttifaqı və “Coca-Cola” Fondunun maliyyə dəstəyi ilə yaradılan Mərkəzlər qadınların iqtisadi cəhətdən inkişafı üçün perspektivlər yaradan məkan rolunu oynayır. Bu Mərkəzlərdə qadınlar iqtisadi səlahiyyətləndirmə vasitəsilə dolanışıqlarını necə yaxşılaşdıra biləcəkləri barədə fikir mübadiləsi aparırlar.
Qeyd edək ki, Mərkəzlərdə bugünədək 6200-dən çox qadına insan hüquqları və iqtisadi hüquqlar, həmçinin biznesin inkişafı, mühasibat uçotu, maliyyə savadlılığı və kompüter elmləri üzrə ödənişsiz təlimlər keçilib.

The event "From Salvation to Victory" continued with the "Towards Free Agdam" march with the participation of children
Aghdam Child and Family Support Center held a "Towards Free Agdam" march in Guzanli settlement of Aghdam region on the occasion of June 15 - National Salvation Day.
The march was attended by children from the Imamgulubeyli settlement of Aghdam, families of martyrs, employees of the Center and volunteers who benefited from the project "Psycho-social support for children and families during the postwar period." The purpose of the march is to instill in children a sense of patriotism, to engrave in the memory of our glorious victory in the Great Patriotic War.
The two teams, who started the march from two directions - Birinci Dordyol and Imamgulubeyli settlements with tricolor flags and posters, met in Guzanli settlement and shared the joy of victory.
During the march, the children were told about the history of the National Salvation Day, the path to victory as a result of the far-sighted policy founded by the national leader of Azerbaijan Heydar Aliyev.