Beynəlxalq Ailə Günü ilə bağlı keçirilən tədbirlər çərçivəsində "Yaradıcı Ailə" layihəsi həyata keçirilir
16 may 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi nəzdində fəaliyyət göstərən Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə 15 may - Beynəlxalq Ailə Günü ilə bağlı silsilə tədbirlər çərçivəsində "Yaradıcı Ailə" layihəsinə start verilib.
Layihənin əsas məqsədi valideyn-uşaq münasibətlərinin uğurlu tənzimlənməsinə dəstək göstərmək, onların asudə vaxtlarının birgə və səmərəli təşkilini təmin etmək, pandemiya dövründə ailə münasibətlərinin möhkəmləndirilməsinə töhfə verməkdən ibarətdir.
Tədbir zamanı Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin fəaliyyətindən bəhrələnən, icmada yaşayan uşaqlar valideynləri ilə birlikdə mərkəzin uşaq inkişafı üzrə mütəxəssislərinin dəstəyi ilə müxtəlif kompozisiyalar və əl işləri hazırlayıblar.

The "Creative Family" project is being implemented as part of the events dedicated to the International Family Day
On May 16, 2021, the Shuvalan Child and Family Support Center under the State Committee for Family, Women and Children's Affairs launched the "Creative Family" project as part of a series of events dedicated to May 15 - International Family Day.
The main purpose of the project is to support the successful regulation of parent-child relations, to ensure the joint and effective organization of their leisure time, to contribute to the strengthening of family relations during the pandemic.
During the event, children living in the community, benefiting from the activities of the Shuvalan Child and Family Support Center, together with their parents prepared various compositions and handicrafts with the support of the center's child development specialists.