“Ailə tərbiyəsinin uşağın şəxsiyyət kimi formalaşmasında rolu” mövzusunda 15 may “Beynəlxalq Ailə Günü”nə həsr olunmuş tədbir keçirilib
3 may 2021-ci il tarixində Şamaxı rayon Heydər Əliyev Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə orta məktəblərin müəllim və psixoloqlarının, rayon təhsil şöbəsinin, mədəniyyət müəssisələrinin əməkdaşlarının iştirakı ilə online tədbir keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Şamaxı rayon Heydər Əliyev Mərkəzinin direktoru Könül Eyvazova iştirakçıları salamlayaraq, mövzunun əhəmiyyətindən bəhs edib.
Komitənin Ailə Problemləri şöbəsinin müdiri Gülnarə Məmmədova valideyn-uşaq münasibətlərinin düzgün tənzimlənməsi məqsədilə, “Biz öz övladlarımızla ünsiyyət qurmağı bacarırıqmı?” adlı təqdimatla çıxış edib. Çıxışında uşaqların yaş xüsusiyyətlərini, hər yaş dövründə valideynlərin önəm verməli olduğu məqamları vurğulayan G.Məmmədova, eyni zamanda valideynlərlə qurulmuş düzgün ünsiyyətin uşağın müsbət şəxsiyyət kimi formalaşmasına olan təsirlərindən söhbət açıb.
Sonda mövzü ətrafında müzakirələr aparılıb, tədbir iştirakçılarını maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Event on "The role of family upbringing in the formation of the child's personality " dedicated to the International Family Day was held
The online event was organized with the participation of secondary school teachers and psychologists, employees of the education department and cultural institutions of Shamakhi district on May 3, 2021.
Mrs. Gulnara Mammadova, the head of the Family Problems Department of the State Committee made a presentation entitled "Are we able to communicate with our children” in order to properly regulate parent-child relations. In her speech, Mrs. G.Mammadova emphasized the age characteristics of children, the points that parents should pay attention at each age of child, and also spoke about the impact of proper communication with parents on the formation of the child as a positive person.