29 aprel 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova vətəndaşların onlayn formatda qəbulunu keçirib.
Ağdam Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzində təşkil olunan qəbulda sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların müayinə və müalicəsi onlara pensiyaların yenidən bərpa olunmasında yaranmış problemlərin həllində köməklik göstərilməsi, özünüməşğulluq məsələləri və qadın sahibkarlığının inkişafı, yaşayış şəraitinin yaxşılaşdırılması və digər vacib məsələlər ilə bağlı ərizə, təklif və müraciətlərə baxılıb.
Qəbulda vətəndaşların Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid məsələlərə dair müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə araşdırılaraq cavablandırılması və aidiyyəti üzrə tədbirlər görülməsi istiqamətində tapşırıqlar verilib.

An online reception of citizens was held by the State Committee for Family, Women and Children Affairs
On April 29, 2021, Mrs. Sadagat Gahramanova, the Deputy Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs held an online reception of citizens.
Applications, proposals and appeals on medical examination and treatment of children with disabilities, assistance in resolving problems in the restoration of pensions, self-employment and development of women's entrepreneurship, improvement of living conditions and other important issues were covered at the reception organized at the Aghdam Child and Family Support Center.
At the reception, instructions were given to investigate and respond to citizens' appeals on issues within the competence of the State Committee for Family, Women and Children Affairs with the participation of staff members of relevant departments of the Committee and take appropriate measures.