Xalq yazıçısı Çingiz Abdullayevlə görüş keçilrildi
28 aprel 2021-ci il tarixində Komitə tərəfindən görkəmli dövlət və elm xadimi, tibb elmləri doktoru, akademik, oftalmoloq alim Zərifə xanım Əliyevanın unudulmaz xatirəsinə həsr olunmuş “Vətəni sevək, ona layiq olaq!” layihəsi çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının xalq yazıçısı Çingiz Abdullayevlə Uşaq Səfirlər məclisinin üzvləri, eləcə də, respublikanın regionlarını əhatə etməklə öz istedadı və fəallığı ilə seçilən 100-ə yaxın uşağın iştirakı ilə görüş təşkil olunub.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Komitənin sədr müavini Aynur Sofiyeva iştirakçılara layihənin əhəmiyyəti haqqında danışaraq Zərifə Əliyevanın keçdiyi şərəfli həyat yolunun hər bir gənc üçün nümunə, kamillik və müdriklik məktəbi olduğunu qeyd edib. Daha sonra A.Sofiyeva öz çıxışında layihənin ilk qonağı olan xalq yazıçısı Ç.Abdullayevin zəngin yaradıcılığından bəhs edərək, dünya şöhrətli yazarın nümunəsində uşaqlara təhsil, vətənpərvərlik, özünü tərbiyə kimi mövzularda dəyərli məlumatlar verib.
Ç.Abdullayev görüş zamanı uşaqlara milli-mənəvi dəyərlər, əxlaqi prinsiplər, müvəffəqiyyətə gedən yolda onların hər birinin üzərinə düşən ümdə vəzifələr haqqında söhbət açıb. Öz yaradıcılıq üslubu, əsərlərinin mövzusu və mütaliənin əhəmiyyətindən bəhs edən xalq yazıçısı daha sonra iştirakçıların suallarını cavablandırıb.

A meeting was held with Mr. Chingiz Abdullayev, the National Writer
On April 28, 2021, the Committee organized a seminar dedicated to the an unforgettable memory of prominent statesman and scientist, doctor of medical sciences, academician, ophthalmologist Zarifa Aliyeva "Let's love the motherland, let's be worthy of it!" Within the framework of the project, a meeting was organized with Mr.Chingiz Abdullayev, the National Writer of the Republic of Azerbaijan, with the participation of members of the Assembly of Children's Ambassadors, as well as about 100 children distinguished by their talent and activity covering the regions of the republic.
Opening the event, Mrs. Aynur Sofiyeva, the Deputy Chair of the Committee told the participants about the importance of the project, noting that the glorious life of Zarifa Aliyeva is an example, a school of perfection and wisdom for every young person. Later in her speech, A. Sofiyeva spoke about the rich creativity of the first guest of the project, National Writer Mr. Abdullayev, and gave valuable information to children on topics such as education, patriotism, self-education on the example of the world-famous writer.
During the meeting, Mr.Abdullayev spoke to the children about national and moral values, moral principles, and the main responsibilities of each of them on the path to success. The people's writer spoke about his creative style, the theme of his works and the importance of reading, and then answered the questions of the participants.