“Vətəni sevək, ona layiq olaq!” – Dövlət Komitəsi ölkənin görkəmli şəxsləri ilə uşaqların növbəti silsilə görüşünü keçirəcək
28 aprel 2021-ci il tarixindən etibarən Komitə tərəfindən uşaqların iştirakı ilə “Vətəni sevək ona layiq olaq” adlı layihəyə start veriləcək.
Layihə görkəmli dövlət və elm xadimi, tibb elmləri doktoru, akademik, oftalmoloq alim Zərifə xanım Əliyevanın unudulmaz xatirəsinə həsr olunacaq.
Zərifə xanım Əliyevanın zəngin elmi irsi, oftalmologiyanın müxtəlif sahələri üzrə apardığı tədqiqatlar, qazandığı nailiyyətlər və yaratdığı fundamental əsərlər Azərbaycan tibb elminin parlaq səhifəsidir. O, əldə etdiyi nailiyyətləri, eləcə də, böyük insani keyfiyyətləri ilə yaddaşlarda qalmaqla yanaşı həm də gənc nəsil üçün bir nümunədir.
Xalqımız qəlblərdə dərin iz salmış alicənab qadın, bu müdrik xanımın xatirəsini hər zaman əziz tutur, onu hörmətlə anır.
Qeyd olunan tarixdən etibarən keçiriləcək tədbir çərçivəsində uşaqlarda müstəqil özünü ifadə etmə bacarığının formalaşdırılması, dünyagörüşünün inkişafı, eləcə də, öz hüquq və maraqlarının müdafiəsi ilə bağlı proseslərdə aktiv iştirakın təmin olunması məqsədilə ölkənin görkəmli nümayəndələri ilə görüşlər təşkil olunacaq.
Onlayn tədbirdə Uşaq Səfirlər məclisinin üzvləri, eləcə də, respublikanın regionlarını əhatə etməklə öz istedadı və fəallığı, əldə etdiyi nailiyyətləri ilə seçilən, 14-17 yaş qrupundan 100-ə yaxın uşaqların iştirakı nəzərdə tutulur.

"Let's love the motherland, let's be worthy of it!" - The State Committee will hold the next series of children's meetings with prominent people of the country
From April 28, 2021, the Committee will launch a project with the participation of children entitled "Let's love the country and be worthy of it."
The project will be dedicated to the unforgettable memory of Mrs.Zarifa Aliyeva, the prominent stateswoman and scientist, doctor of medical sciences, academician and ophthalmologist.
The rich scientific heritage of Mrs. Zarifa Aliyeva, her research in various fields of ophthalmology, her achievements and fundamental works are a bright page of Azerbaijani medical science. She is remembered for her achievements, as well as for her great human qualities, and is an example to follow for the younger generation.
Our people will always cherish the memory of this wise woman, who left a deep mark on the hearts of our people.
Meetings with prominent representatives of the country will be organized as part of the event in order to develop children's ability to express themselves independently, develop their worldview, as well as to ensure active participation in the protection of their rights and interests.
The online event will be attended by members of the Assembly of Children's Ambassadors, as well as about 100 children from the age group of 14-17, distinguished by their talent and activity, achievements, covering the regions of the country.