“Ziyanlı vərdişlərin ailələrə təsiri” mövzusunda onlayn tədbir keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən Səhiyyə Nazirliyi və Təhsil Nazirliyi ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində təhsil müəssisələrində keçirilən tədbirlərin davamı olaraq, 22 aprel 2021-ci il tarixdə Astara rayon 1 saylı tam orta məktəbin müəllim-şagird heyəti və valideynlərin iştirakı ilə “Ziyanlı vərdişlərin ailələrə təsiri” mövzusunda onlayn tədbir keçirilib.
Məktəbin direktoru Xədicə Əliyeva tədbiri giriş sözü ilə açaraq tədbirin məqsədi və əhəmiyyəti haqqında məlumat verib. Tədbirdə Dövlət Komitəsinin Ailə problemləri şöbəsinin müdiri Gülnarə Məmmədova “Ailə, ailə dəyərləri və ənənələr” adlı təqdimatla çıxış edərək 44 günlük Vətən müharibəsinin şanlı qələbəsindən və işğaldan azad edilmiş torpaqlarımızda aparılan quruculuq işlərindən danışıb.
Dövlət Komitəsinin Ailə problemləri şöbəsinin baş məsləhətçisi Nailə İbrahimova “Sağlam həyat tərzi, yoxsa ziyanlı vərdişlər? Seçim sizindir” adlı təqdimatla çıxış edərək tədbir iştirakçılarına ətraflı məlumat verib.
Tədbirin yekununda Astara 1 saylı məktəbin psixoloqu Elsurə Nəsirova, valideyin komitəsinin sədri İradə Tərəmazova və məktəbin şagirdi Elnur Səfərli çıxış edərək Dövlət Komitəsinə tədbirin keçirilməsinə görə təşəkkür ediblər.

The online event on "The impact of bad habits on families" was held
The online event on ‘The impact of habits on families” was held as a continuation of the activities carried out by the State Committee for Family, Women, and Children Affairs in cooperation with the Ministry of Health and the Ministry of Education on April 22, 2021, for the teachers and students of Astara secondary school.
Mrs. Khadija Aliyeva, Director of the school opened the event and informed about the purpose and significance of the event. Then Mrs. Gulnara Mammadova, the head of the Family Problems Department of the State Committee made a presentation entitled "Family, Family Values and Traditions" and spoke about the glorious victory of the 44-day Patriotic War and the construction work carried out in our liberated lands.
Mrs. Naila Ibrahimova, Chief Adviser of the Family Problems Department of the State Committee made a presentation on “Healthy lifestyle or bad habits? The choice is yours” and gave detailed information to the participants.