Könüllü ailələr tənha ahılları tək qoymurlar
Son dövrdə tez-tez səslənən “Biz birlikdə güclüyük” ifadəsi geniş məna yükünə malikdir. Həqiqətən də, güc-birlikdədir...
Birgə atılan addım möhkəm, birgə görülən iş uğurlu olur. İctimai təşkilatların dövlət qurumları ilə əməkdaşlığı və nəticədə müştərək layihələrin icrası dövlətin sosial və humanitar siyasətinin davamlı şəkildə gerçəkləşməsinə xidmət etməklə yanaşı, vətəndaş cəmiyyətinin möhkəmlənməsi və inkişafı üçün münbit şərait yaradır.
Milli birliyin, qayğıkeşlik və xeyirxahlığın təcəssümü olan Novruz bayramı ərəfəsində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi “Ahıllara və Tənhalara Dəstək” İctimai Birliyi ilə birgə “Ailə könüllüləri” layihəsi çərçivəsində xeyriyyə tədbiri keçirib. Komitənin ətrafında birləşən könüllü ailələr İctimai Birliyin himayəsində olan ahıl və tənhalara baş çəkib, onları bayram sovqatları ilə sevindirib, məişət problemlərinin həllində və təsərrüfat işlərində yardımçı olublar.
Bakı şəhərinin Nizami rayonunda Nağıyevlər ailəsi Zeynəb Novruzovanı, Gədəbəy rayonunda Axundovlar ailəsi Bahar Quliyevanı, Qazax rayonunda Məmmədovlar ailəsi Kamran Əliyevi, Biləsuvar rayonunda Əzizalılar ailəsi Yeganə Abdalovanı ziyarət edərək, ahıl yaşlı tənhalara mənəvi və maddi dayaq olublar.
Könüllü ailələrin tənha ahıllara diqqət və qayğısını əks etdirən birgə xeyriyyə tədbiri paytaxtda və bölgələrdə davam etməkdədir.

Volunteer families do not leave the elderly alone
The phrase "We are strong together", which has been heard a lot lately, has a wide meaning. Indeed, the power is together ...
The step taken together is strong, the work done together is successful. Cooperation of public organizations with government agencies and, the implementation of joint projects, along with serving the sustainable implementation of the social and humanitarian policy of the state, creates favorable conditions for the strengthening and development of civil society.
On the eve of Novruz holiday, which embodies national unity, care and kindness, the State Committee for Family, Women and Children Affairs together with the "Support to the Elderly and Lonely persons" Public Union held a charity event within the "Family Volunteers" project. Volunteer families united around the committee visited the elderly and lonely people under the auspices of the Public Union, made them happy with holiday gifts, and helped them in solving household problems and household chores.
The Nagiyevs family visited Zeynab Novruzova in the Nizami district of Baku, The Axhundovs family visited the Bahar Guliyeva family in the Gadabay district, the Mammadovs family visited Kamran Aliyev in the Gazakh district, and the Azizalilars family visited Yegana Abdalova in the Bilasuvar district.
A joint charity event reflecting the attention and care of volunteer families for lonely elderly people continues in the capital and regions.