Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən onlayn formatda vətəndaşların regional qəbulu keçirildi
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədrinin müavini Aynur Sofiyeva 15 mart 2021-ci il tarixində onlayn formatda vətəndaşların qəbulunu keçirib.
Onlayn qəbulda Zaqatala, Qax və Balakən rayonundan olan sakinlər iştirak edib.
Qəbulda məişət zorakılığı, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqların müayinəsi və müalicəsi, aliment problemləri, məhkəmə qərarlarının icrası ilə bağlı müraciətlərə baxılıb.
Qəbulda vətəndaşların Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid məsələlərə dair müraciətləri Komitənin müvafiq struktur bölmələrinin məsul şəxslərinin iştirakı ilə araşdırılaraq cavablandırılıb və aidiyyəti üzrə tədbirlər görülməsi istiqamətində tapşırıqlar verilib. Eyni zamanda, mövcud problemlərin həlli ilə bağlı digər məsələlər müvafiq strukturlara yönləndirilib.

The State Committee for Family, Women and Children Affairs held a regional online reception of citizens
The Deputy Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Mrs.Aynur Sofieva held an online reception of citizens on March 15, 2021.
The online reception was attended by residents of Zagatala, Gakh and Balakan districts.
During the reception, the appeals of citizens related to domestic violence, examination and treatment of children with disabilities, alimony problems, execution of court decisions were considered.
The Deputy Chairperson gave instructions to address appeals that fell within the competence of the State Committee on Family, Women and Children Affairs.