"Azərbaycan Respublikasında Məişət Zorakılığı ilə Mübarizə" adlı maarifləndirici vebinar keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 27 noyabr tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında məişət zorakılığı ilə mübarizəyə dair 2020–2023-cü illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”nın 12.2.6-cı bəndinin icrasını təmin etmək məqsədilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin birgə iştirakı ilə “Azərbaycan Respublikasında Məişət Zorakılığı ilə Mübarizə” adlı maarifləndirici vebinar təşkil olunacaqdır.
Vebinar 05 mart 2021-ci il tarixdə saat 17:15-də onlayn qaydada keçiriləcəkdir. Görüşdə Dövlət Universitetinin pedoqoji və tələbə heyətinin, Komitənin isə Hüquqi-təminat şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi Xəyalə Əsgərli və Qadın Problemləri və Gender məsələləri şöbəsinin baş məsləhətçisi Sevinc Məmmədovanın iştirakları nəzərdə tutulmuşdur.

An educational webinar will be held on "Combating Domestic Violence in the Republic of Azerbaijan"
In order to ensure the implementation of paragraph 12.2.6 of the "National Action Plan to Combat Domestic Violence in the Republic of Azerbaijan for 2020-2023" approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated November 27, 2020, an educational webinar entitled "Combating Domestic Violence in the Republic of Azerbaijan" will be organized with the joint participation of the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Azerbaijan State University of Culture and Arts.
The webinar will be held online on March 5, 2021 at 17:15. The meeting will be attended by the pedagogical and student staff of the State University, Khayala Asgarli, a leading consultant of the Legal Department of the Committee, and Sevinj Mammadova, a senior adviser of the Department of Women's Issues and Gender