Dövlət Komitəsi insan alveri ilə mübarizə mövzusunda sosial çarx hazırlayıb
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi insan alverinin qarşısının alınması üçün mütəmadi olaraq maarifləndirmə kampaniyaları həyata keçirir.
Bu tədbirlərin davamı olaraq Dövlət Komitəsi, “Azərbaycan Respublikasında insan alverinə qarşı mübarizəyə dair 2020-2024-cü illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”nın 4.2.1. və 4.2.3. bəndlərini rəhbər tutaraq insan alveri ilə mübarizə məqsədilə sosial videoçarx hazırlayıb.
Hazırlanan materialı diqqətinizə təqdim edir və hər kəsi insan ləyaqətini alçaldan bu bəlaya qarşı mübarizəyə qoşulmağa, insan alveri qurbanlarına dəstək olmağa çağırırıq.

The State Committee has prepared PSA on combating human trafficking
The State Committee for Family, Women and Children Affairs regularly conducts awareness-raising campaigns to prevent human trafficking.
As a continuation of these measures, the State Committee has prepared PSA to combat human trafficking in accordance with the article 4.2.1 and 4.2.3 of the “National Action Plan on Combating Human Trafficking in the Republic of Azerbaijan for 2020-2024”.
We present to your attention the prepared material and call on everyone to join the fight against this scourge that degrades human dignity and to support the victims of human trafficking.